NIST - powrót do strony głównej
Z lewej strony ozdobny napis Niepodległa po prawej stronie drukowanymi literami napis: Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości
Strona główna » Wydarzenia naukowe

Wydarzenia naukowe


Wiceminister Rolnictwa Anna Gembicka Pełnomocnikiem rządu ds. lokalnych inicjatyw społecznych

Do zadań pełnomocnika należy m.in. monitorowanie prac administracji rządowej, które służą popularyzacji i ułatwieniu realizacji lokalnych inicjatyw społecznych; współpraca z organami administracji rządowej i jednostkami samorządu terytorialnego; inicjowanie działań mających na celu popularyzację i promocję lokalnych inicjatyw społecznych w administracji publicznej.

Więcej mieszkań na wynajem - Sejm uchwalił społeczną część pakietu mieszkaniowego

Pakiet ma stanowić impuls rozwojowy dla gospodarki, w którą uderzyła pandemia COVID-19. – Decyzja Sejmu do dobra wiadomość. Rozwiązania dla mieszkalnictwa, którymi zajmie się teraz Senat, są ważne dla poprawy sytuacji mieszkaniowej Polaków. Społeczna część pakietu mieszkaniowego przewiduje m.in. finansowe wsparcie dla najemców mieszkań, których budżety domowe ucierpiały wskutek pandemii Covid-19 – mówi Wicepremier, Minister Rozwoju, Pracy i Technologii Jarosław Gowin.

Kolejne środki na zakup sprzętu do szkół w ramach rządowego programu Aktywna tablica - Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca do składania wniosków

Publiczne i niepubliczne szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, a także szkoły za granicą mogą ubiegać się o uzyskanie wsparcia finansowego w ramach kolejnej edycji programu „Aktywna tablica”. W 2020 r. środki będą przeznaczone przede wszystkim na zakup laptopów wraz ze sprzętem umożliwiającym przetwarzanie dźwięku i głosu. Program będzie finansowany w 80 proc. ze środków budżetu państwa i w 20 proc. z wkładu własnego organów prowadzących. W 2020 r. rząd przeznaczy na ten cel 35 mln zł z budżetu państwa.

PFR dofinansuje restrukturyzowane spółki komandytowe

Polski Fundusz Rozwoju SA (PFR) będzie finansować spółki, które następnie podlegają restrukturyzacji. Zgodnie z planowanymi zmianami dot. zasad opodatkowania spółek komandytowych, zakłada się nadanie takim spółkom podmiotowości podatkowej, tj. uznanie ich za podatników podatku dochodowego od osób prawnych (CIT). Wyjaśniamy wątpliwości przedsiębiorców nt. wsparcia PFR w przypadku restrukturyzacji, np. przekształceń spółek komandytowych.

"Polska - Bałkany Zachodnie. Razem ku przyszłości"- debata on-line, 22 października 2002 r.

22 października 2020 r. przedstawiciele Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego wzięli udział w debacie on-line "Polska - Bałkany Zachodnie. Razem ku przyszłości", której organizatorem była Fundacja Instytut Studiów Wschodnich.

Szkolenie on-line Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi nt: „Program Priorytetowy Czyste Powietrze – podwyższony poziom dofinansowania” - 22 października 2020 r.

Link do spotkania on-line zostanie przesłany w dniu szkolenia na adresy mailowe uczestników wskazane w zgłoszeniu. W zgłoszeniu prosimy podać: imię i nazwisko uczestnika miejsce zamieszkania adres email data szkolenia Zgłoszenia należy przesyłać do 21.10 do godziny 12.00 na adres: rejestracja@wfosigw.lodz.pl

Forum Liderów PPP - spotkanie sektora publicznego z biznesem

Forum Liderów PPP to cykliczne spotkanie ekspertów zajmujących się realizacją projektów z zakresu partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) w Polsce i za granicą. W tym roku wydarzenie jest organizowane po raz czwarty. Otworzył je Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej oraz pełnomocnik rządu do spraw partnerstwa publiczno-prywatnego.

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii informuje o cyfryzacji procesu inwestycyjno-budowlanego

Cyfryzacja procesu inwestycyjno-budowlanego to stopniowe przechodzenie na online procesu wypełniania wniosków i pozwoleń budowlanych, wprowadzane od sierpnia 2020 r. Celem jest uproszczenie i skrócenie procesu o kilka do kilkunastu miesięcy. Te udogodnienia dla inwestorów i przedsiębiorców budowlanych będą możliwe dzięki nowelizacji Prawa budowlanego (zawartego w tzw. społecznej części pakietu mieszkaniowego).

Skrzydła „IT w Administracji” dla usługi Twój e-PIT

Usługa Twój e-PIT Ministerstwa Finansów nagrodzona „Skrzydłami” w kategorii e-Administracja przez miesięcznik „IT w Administracji”. Wyróżnienia są przyznawane projektom, które ułatwiły dostęp do usług publicznych, poprawiły jakość obsługi oraz komunikację z obywatelami i innymi urzędami.

Związek Miast Polskich uruchomił nowy serwis internetowy

Strona internetowa pod adresem www.Forum-Rozwoju-Lokalnego.pl to platforma wiedzy i praktyki samorządowej, gdzie omawia się, wyjaśnia, promuje nowe rozwiązania sprzyjające rozwojowi polskich miast.

Krajowe Forum Miejskie - 16 października 2020 r.

16 października 2020 w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej odbyła się trzecia edycja Krajowego Forum Miejskiego. Podczas konferencji zaprezentowano projekt założeń do aktualizacji Krajowej Polityki Miejskiej oraz prowadzonych i planowanych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju miast. Spotkanie było również okazją do przedstawienia stanu przygotowań do organizacji Światowego Forum Miejskiego, które w 2022 roku odbędzie się w Katowicach.

Ruszyła budowa 320 Mieszkań Plus. To pierwsza inwestycja w ramach rządowego programu mieszkaniowego w województwie kujawsko-pomorskim i pierwsza wykonywana z prefabrykatów

5 października 2020 r. oficjalnie zainaugurowano budowę 320 mieszkań przy ul. Okólnej w Toruniu. Osiedle powstaje w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego, którą realizuje spółka PFR Nieruchomości. Będzie to pierwsze Mieszkanie Plus zbudowane z nowoczesnych prefabrykatów.

Nowy termin kongresu Perły Samorządu, 12-13 października 2020 r. , Gdynia

Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne wywołane koronawirusem COVID-19 organizatorzy podjęli decyzję o przesunięciu wydarzenia. Nowy termin Kongresu Perły Samorządu to 12-13 października 2020 r.

Konferencja - „Rozszerzona odpowiedzialność producentów, energia z odpadów - szansa na stabilizację cen”, 8-10 październik 2020 r., Kliczków

Krajowa Izba Gospodarki Odpadami zaprasza przedstawicieli przedsiębiorstw gospodarki odpadami oraz samorządów do udziału w ogólnopolskiej konferencji, której tematem przewodnim będą zagadnienia dotyczące rozwiązań systemowych w gospodarce odpadami, w dobie planowanych zmian prawnych dotyczących rozszerzonej odpowiedzialności producentów oraz przedstawienie doświadczeń przedsiębiorstw sektora termicznego przekształcania odpadów, zrzeszonych w Krajowej Izbie Gospodarki Odpadami. W konferencji udział wezmą eksperci branży gospodarki odpadami, zrzeszeni w Izbie przedsiębiorcy z terenu całej Polski oraz przedstawiciele samorządów. Liczne grono uczestników biorących udział w tym wydarzeniu z pewnością stanowić będzie doskonałą platformę do dyskusji oraz wymiany poglądów. Wydarzeniu patronuje Związek Gmin Wiejskich RP.

15 lat istnienia Komisji Wspólnej Rządu i Mniejszości Narodowych i Etnicznych

Komisja Wspólna Rządu i Mniejszości Narodowych i Etnicznych obchodzi w tym roku 15-lecie istnienia. Z tej okazji minister Mariusz Kamiński wręczył dwóm przedstawicielom komisji Srebrny i Brązowy Krzyż Zasługi za działalność na rzecz mniejszości, a wiceminister Błażej Poboży podziękował wszystkim członkom komisji za długoletnią pracę.

XVIII Samorządowe Forum Kapitału i Finansów, 7-8 października 2020 r., KATOWICE

Tegoroczna edycja Forum tradycyjnie połączy liderów samorządu i biznesu. Bogata tematyka 6 równoległych konferencji oraz bardzo ciekawe wydarzenia towarzyszące, takie jak: Gala Inwestorów Samorządowych, strefy eksperckie, wystawy targowe i promocyjne, będą doskonałym miejscem do pozyskiwania wiedzy i wymiany doświadczeń.

Październik miesiącem miast

Jak co roku, w październiku, rozpoczyna się Urban October. Akcja, która trwa przez cały październik, ma na celu skłonić władze krajowe i lokalne, przedstawicieli nauki i biznesu oraz organizacje pozarządowe do dyskusji na temat wyzwań i szans, przed jakimi stoją współczesne miasta.

Europejski Tydzień Regionów i Miast , 5 października 2020 r.

Europejski Tydzień Regionów i Miast to coroczne wydarzenie poświęcone politykom regionalnym. To wyjątkowe wydarzenie, które stało się platformą komunikacyjną łączącą regiony i miasta z całej Europy. Tematem tegorocznej debaty będą działania na rzecz demokracji lokalnych. Wydarzenie rozpocznie się 5 października. Od 17 lat Europejski Tydzień Regionów i Miast to doskonała okazja do dialogu, wymiany doświadczeń i dobrych praktyk. W tym roku wydarzenie obejmie jeszcze trzy dodatkowe tygodnie, które poświęcone będą następującym tematom: wzmocnienie pozycji obywateli, spójność i współpraca oraz zielona Europa. Ze względu na pandemię koronawirusa, w tym roku wydarzenie w całości odbędzie się w formie zdalnej.

Projekt "Pod Biało-Czerwoną" na stulecie Bitwy Warszawskiej. Środki dla gmin na budowę masztu i flagę !

Kancelaria Premiera RP zaprasza do udziału w projekcie „Pod biało-czerwoną”, który zakłada sfinansowanie przez Rząd zakupu masztów i flag w każdej gminie w Polsce. Warunkiem uzyskania środków na inwestycję jest poparcie mieszkańców, którzy oddadzą głos na swoją gminę, wypełniając ankietę na stronie internetowej projektu. W przypadku większości gmin wystarczy 100 głosów poparcia. Głosowanie trwa do 11 listopada 2020 r.

Projekt "Pod Biało-Czerwoną" na stulecie Bitwy Warszawskiej. Środki dla gmin na budowę masztu i flagę

Kancelaria Premiera RP zaprasza do udziału w projekcie „Pod biało-czerwoną”, który zakłada sfinansowanie przez Rząd zakupu masztów i flag w każdej gminie w Polsce. Warunkiem uzyskania środków na inwestycję jest poparcie mieszkańców, którzy oddadzą głos na swoją gminę, wypełniając ankietę na stronie internetowej projektu. W przypadku większości gmin wystarczy 100 głosów poparcia. Głosowanie trwa do 11 listopada 2020 r.

1-20   ...   161-180   181-200   201-220   221-240   241-260   ...   881-893  
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
rss

Copyright © 2024 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego