NIST - powrót do strony głównej
Z lewej strony ozdobny napis Niepodległa po prawej stronie drukowanymi literami napis: Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości
Strona główna » Wydarzenia NIST

Wydarzenia NISTAkademia Samorządowca

W dniach 06-07 czerwca 2016 r. przedstawiciel NIST uczestniczył w szkoleniu z cyklu „Akademia Samorządowca” organizowanym przez Łódzką Agencję Rozwoju Regionalnego.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Kolorowy Świat"

W dniu 03.06.2016 Pani Iwona Wieczorek - Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego na zaproszenie Zarządu Oddziału Łódzkiego Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę w Ozorkowie uczestniczyła w obradach Komisji Konkursowej. Ogłoszenie wyników oraz uroczyste wręczenie nagród laureatem konkursu plastycznego pt. „Kolorowy Świat” odbędzie się w dniu 8.06.2016 r. na IX Pikniku Integracyjnym, w którym uczestniczyć będą także przedstawiciele NIST.

Ogólnopolska Samorządowa Debata Oświatowa

W dniu 2 czerwca 2016 r. przedstawiciel Narodowego Instytut Samorządu Terytorialnego uczestniczył w Ogólnopolskiej Samorządowej Debacie Oświatowej zorganizowanej przez sześć krajowych korporacji samorządowych.


2-3.6.2016r. - Warszawa - Krajowy Kongres Forów Sekretarzy

Krajowy Kongres Forów Sekretarzy jest przedsięwzięciem skierowanym do sekretarzy z wszystkich województw. Jego podstawowym celem jest integracja tego środowiska i wymiana doświadczeń wynikających z różnych modeli i stosowanych praktyk lokalnego zarządzania. Będzie on okazją do dyskusji na temat aktualnych problemów i wyzwań związanych z działalnością samorządu lokalnego. W programie spotkania zapewnione zostanie wystarczająco dużo przestrzeni na wymianę opinii, dyskusje i refleksje wokół tematów znajdujących się w centrum zainteresowania osób zarządzających administracją samorządową. W trakcie Kongresu przedstawione zostaną wyniki ogólnopolskich badań dotyczących praktyk rozwijania kompetencji kadr administracji samorządowej oraz zaprezentowane zostaną narzędzia służące budowaniu potencjału organizacyjnego samorządów lokalnych, stosowane przez Radę Europy w krajach członkowskich.

Ogólnopolska konferencja naukowa „Sądowa kontrola administracji publicznej. Uwarunkowania międzynarodowe - bariery realizacyjne - perspektywy rozwoju.”

W dniu 1 czerwca 2016 r. odbyła się konferencja pt. „Sądowa kontrola administracji publicznej. Uwarunkowania międzynarodowe - bariery realizacyjne - perspektywy rozwoju.” zorganizowana przez Akademię im. Jana Długosza w Częstochowie, którą Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego objął patronatem.


Autorem zdjęcia jest Krzysztof Sitkowski / KPRP

31 maja - spotkanie w Pałacu Prezydenckim z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego.

Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego Prezydent Polski Andrzej Duda wręczył samorządowcom odznaczenia państwowe "za wybitne zasługi dla rozwoju samorządu terytorialnego, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i społecznej". Dzień Samorządu Terytorialnego ustanowiony został przez Sejm RP dla upamiętnienia pierwszych wyborów samorządowych w 1990 roku. W spotkaniu w Pałacu Prezydenckim wzięła udział dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego dr Iwona Wieczorek.Kongres Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej „Edukacja Równych Szans”

W dniach 30-31 maja 2016 w Warszawie odbyła się Kolejna edycja Kongresu Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej „Edukacja Równych Szans”.

30-31.5.2016r.- Edukacja Równych Szans - partnerstwo, możliwości, inspiracje do działania

Wprowadzanie zintegrowanych rozwiązań odpowiadających na wyzwania indywidualizacji nauczania w szkołach jest priorytetem polityki oświatowej większości państw. W Polsce są już dziesiątki przykładów samorządów, placówek pomocy psychologiczno-pedagogicznej, szkół i innych instytucji, które wdrażają innowacyjne modele współpracy w celu wspierania uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Obchody Bożego Ciała w Łowiczu

W tegorocznych obchodach Bożego Ciała w Łowiczu uczestniczyła delegacja Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego. Homilię podczas uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, wygłosił ks. bp Andrzej F. Dziuba. Poseł Grzegorz Schreiber odczytał list od Prezydenta Andrzeja Dudy. W barwnej i kolorowej procesji wzięli udział zaproszeni goście z licznie zgromadzonymi mieszkańcami oraz turystami z kraju i zagranicy.

Dzień Samorządowca

Wszystkim Samorządowcom sukcesów zawodowych, właściwych decyzji podejmowanych dla dobra lokalnych społeczności oraz satysfakcji i zadowolenia życzy Dyrektor i pracownicy Narodowego Instytutu Samorządu TerytorialnegoKonferencja "Po prostu SMART CITY"

Celem konferencji było zastosowanie podstawowych, a zarazem łatwych do implementacji narzędzi do zrealizowania procesu tworzenia inteligentnych rozwiązań dla samorządów.


Wizyta Łódzkiego Kuratora Oświaty

W dniu 17 maja w Narodowym Instytucie Samorządu Terytorialnego gościł Łódzki Kurator Oświaty Grzegorz Wierzchowski. Celem wizyty było nakreślenie potencjalnych kierunków przyszłej współpracy.

1-20   ...   1461-1480   1481-1500   1501-1520   1521-1540   1541-1560   ...   1581-1598  
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
rss

Copyright © 2024 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego