NIST - powrót do strony głównej
Z lewej strony ozdobny napis Niepodległa po prawej stronie drukowanymi literami napis: Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości
Strona główna » Wydarzenia NIST

Wydarzenia NIST


Targi Wierzby i Wikliny „Salix”, połączone z obchodami XXVI Dni Wierzbinka

W dniu 15 maja 2016 r. Gmina Wierzbinek zorganizowała Targi Wierzby i Wikliny „Salix”, połączone z obchodami XXVI Dni Wierzbinka.


Wizyta w Dobieszkowie

W dniu 12 maja odbyła się wizyta Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego dr Iwony Wieczorek w Ośrodku Szkolenia Zawodowego „Hotel w Dobieszkowie”. Celem wizyty było nakreślenie potencjalnych kierunków przyszłej współpracy dotyczącej m.in. organizacji szkoleń i konferencji.

Wizyta w Walewicach

W dniu 4 maja odbyła się wizyta Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego dr Iwony Wieczorek w Pałacu i Stadninie Koni w Walewicach. Celem wizyty było nakreślenie potencjalnych kierunków przyszłej współpracy dotyczącej m.in. organizacji szkoleń i konferencji.Dni Wierzbinka, 5 czerwca 2022 r.

5 czerwca 2022 r. Dyrektor Narodowego Instytut Samorządu Terytorialnego dr Iwona Wieczorek wzięła udział w Dniach Wierzbinka. Odbywające się już po raz 23 wydarzenie, połączone było z Targami Wierzby i Wikliny „SALIX”. Spotkaniu towarzyszył kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła artystycznego oraz występy estradowe.

Paweł Szefernaker - Wiceminister MSWiA i Jacek Karnowski Prezydent Sopotu przewodniczącymi zespołu ds. uchodźców z Ukrainy

Wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker i prezydent Sopotu Jacek Karnowski zostali przewodniczącymi rządowo-samorządowego zespołu ds. uchodźców z Ukrainy. Gremium liczy dwanaście osób, po sześciu przedstawicieli obu stron. Ma wypracować rozwiązania dotyczące m.in. edukacji, zdrowia i polityki społecznej. Zespół został powołany w środę przy Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Jak poinformował resort spraw wewnętrznych i administracji, w piątek zebrał się po raz pierwszy i ustalił harmonogram prac. Kolejne spotkanie zaplanowano na środę, 4 maja 2022r.

Konferencja Inaugurująca III Kongres Demograficzny, 27 stycznia 2022r.

II Kongres Demograficzny w Polsce organizowany jest z inicjatywy Rządowej Rady Ludnościowej w latach 2021/2022. Podczas Konferencji Inaugurującej przedstawione zostały wyniki Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań z 2021r. oraz pogłębione analizy zmian, jakie zaszły w stanie i strukturze ludności Polski od 2012r.

Konferencja Inaugurująca III Kongres Demograficzny, 27 stycznia 2022r.

Konferencja Inaugurująca III Kongres Demograficzny, podczas której zaprezentowano wstępne wyniki Spisu Powszechnego, odbyła się dziś w Pałacu Prezydenckim. Wydarzenie organizowane jest pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP.

Fot. MRPiPS

Samorządy z Mazowsza otrzymały ministerialne promesy

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg oraz wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł wręczyli promesy przedstawicielom samorządów z województwa mazowieckiego w ramach projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”. W skali kraju wsparcie sięga 130 milionów zł. Z tej puli ponad 14 milionów zł trafi do województwa mazowieckiego.

Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna startuje już w styczniu

Umowa o wartości ponad 460 mln złotych pozwoli co najmniej kilkunastu milionom pasażerów korzystać z przewozów kolejowych na terenie województwa podkarpackiego przez najbliższe lata, do roku 2025. Co ważne, umowa o fachowej nazwie PSC (Public Service Contract) jest pierwszą, która dotyczy nie tylko korzystania przez pasażerów z tradycyjnych przewozów regionalnych, ale także korzystania z dobrodziejstw funkcjonowania Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjne

Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna

Umowa o wartości ponad 460 mln złotych pozwoli co najmniej kilkunastu milionom pasażerów korzystać z przewozów kolejowych na terenie województwa podkarpackiego przez najbliższe lata, do roku 2025. Co ważne, umowa o fachowej nazwie PSC (Public Service Contract) jest pierwszą, która dotyczy nie tylko korzystania przez pasażerów z tradycyjnych przewozów regionalnych, ale także korzystania z dobrodziejstw funkcjonowania Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej.

Drogi w Łódzkiem z unijnym dofinansowaniem

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego dofinansuje z pieniędzy unijnych remont i przebudowę dróg na terenie gminy Wolbórz i Radomska. Wicemarszałek Zbigniew Ziemba podpisał umowy z przedstawicielami tych dwóch samorządów.

O 30 latach samorządów w rocznicę pierwszych wolnych wyborów. Sesja odbędzie się w ramach EEC on-line - w okrągłą rocznicę pierwszych wyborów.

Waldemar Buda, Andrzej Dera, Barbara Magiera, Jan Olbrycht, Piotr Uszok, Jan Olbrycht i Olgierd Geblewicz będą naszymi rozmówcami podczas sesji „30 lat samorządów - czy święto spowoduje refleksję ?”. Sesja odbędzie się w ramach EEC Online - w okrągłą rocznicę pierwszych wyborów.

Konkurs „Podkarpackie - przestrzeń otwarta” rozstrzygnięty

Zarząd Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie rozstrzygnął II nabór otwartego konkursu Zgłoszeń w ramach Programu „Podkarpackie - przestrzeń otwarta” realizowanego w 2020 roku.W ramach konkursu łącznie złożonych zostało 50 zgłoszeń. Pozytywną ocenę formalną uzyskało 46 z nich. Na podstawie rekomendacji Komisji konkursowej, która przeprowadziła ocenę merytoryczną Zarząd Województwa Podkarpackiego wybrał 22 przedsięwzięcia na łączną kwotę ponad pół miliona złotych.

1-20   ...   1481-1500   1501-1520   1521-1540   1541-1560   1561-1580   1581-1598  
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
rss

Copyright © 2024 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego