NIST - powrót do strony głównej
Z lewej strony ozdobny napis Niepodległa po prawej stronie drukowanymi literami napis: Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości
Strona główna » Wydarzenia naukowe

Wydarzenia naukowe


II Kongres Małych i Średnich Miast w Chełmie

II Kongres Małych i Średnich Miast w Chełmie, 19-21 kwietnia 2023 r.

Konferencja pt. „Otwarte Miasta i Wsie - mapowanie i współpraca dla Ukrainy"

Konferencja pt. „Otwarte Miasta i Wsie - mapowanie i współpraca dla Ukrainy", 18 kwietnia 2023 r., Kielce

VI edycja Rankingu „Skarbnik Samorządu”

VI edycja Rankingu „Skarbnik Samorządu”, w ramach którego Redakcja Dziennika Gazety Prawnej wyłoni najlepszych menedżerów samorządowych finansów w Polsce. Do konkursu można się zgłaszać do 5 kwietnia, a uroczyste ogłoszenie wyników rankingu Skarbnik samorządu nastąpi podczas kongresu Perły Samorządu, który odbędzie się w dniach 1-2 czerwca br. w Gdyni.

Konkurs SAMORZĄDOWY LIDER KOMUNIKACJI I PROMOCJI

Do 5 kwietnia można zgłaszać się do IV edycji konkursu „Samorządowy lider komunikacji i promocji”. Poświęcony jest on działaniom, za pomocą których władze lokalne starają się dotrzeć czy to do mieszkańców, przedsiębiorców czy innych grup. Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu Samorządowy lider komunikacji i promocji nastąpi podczas kongresu Perły Samorządu, który odbędzie się w dniach 1-2 czerwca br. w Gdyni.

Samorządowy Kongres Finansowy - Local Trends

Od 3 do 4 kwietnia w Sopocie odbędzie się Samorządowy Kongres Finansowy – Local trends. Wystąpienia inauguracyjne wygłosi Paweł Szefernaker, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, współprzewodniczący Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu, który przedstawi wspólne działania rządu i samorządu wobec multikryzysów i wynikających z nich wyzwań rozwoju.

Nabór w programie dotacyjnym „Symbole Narodowe RP”

Biuro „Niepodległa” otwiera nabór wniosków do nowego Programu Dotacyjnego „Symbole Narodowe RP”. Przewiduje dofinansowanie projektów kulturalnych o charakterze edukacyjnym związanych z świętowaniem Dnia Flagi, a także odnoszących się do historii, znaczenia i zasad posługiwania się symbolami Rzeczypospolitej Polskiej. Program skierowany jest do samorządowych instytucji kultury i organizacji pozarządowych na działania o charakterze kulturowym, artystycznym, edukacyjnym, o zasięgu regionalnym i lokalnym.

URBACT IV – Wkrótce koniec naboru do Sieci Planowania Działań

Do 31 marca trwa nabór do Sieci Planowania Działań URBACT IV. Miasta i inne podmioty pragnące dołączyć do projektu mogą jeszcze przez zgłaszać się do tworzących się Sieci URBACT bądź zakładać własne partnerstwa i poszukiwać partnerów. Zaproszenie do naboru do Sieci Planowania Działań jest skierowane przede wszystkim do urzędów miast, bez względu na ich wielkość, które chcą współpracować z innymi miastami europejskimi w celu opracowania i wdrożenia Zintegrowanych Planów Działania w odpowiedzi na lokalne wyzwania

Konkurs "Innowacyjny Samorząd"

Do końca marca gminy, powiaty i samorządy województw mogą zgłaszać się do udziału w bezpłatnym konkursie „Innowacyjny Samorząd”.

Świadczenie rządowych zadań opiekuńczych wykonywanych na rzecz środowiska kombatanckiego, działaczy opozycji antykomunistycznej

Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych ogłasza otwarty konkurs ofert na 2023 r. na powierzenie lub wsparcie rządowych zadań opiekuńczych wykonywanych na rzecz środowiska kombatanckiego, działaczy opozycji antykomunistycznej oraz innych uprawnionych.

Ruszył nabór na preferencyjne kredyty wspierające budownictwo czynszowe

Bank Gospodarstwa Krajowego uruchomił nabór wniosków o udzielenie preferencyjnych kredytów w programie wspierania społecznego budownictwa czynszowego (SBC). Nabór potrwa do końca marca 2023 r., a pula dostępnych środków to 288 mln zł. O kredyt mogą się starać m.in. spółki gminne.

Konferencja EKOGMINA, 30 – 31 marca 2023 r., Gdańsk

Konferencja EKOGMINA to wyjątkowe forum branżowe, które zostało stworzone jako platforma dla ekspertów i praktyków do wymiany wiedzy i doświadczeń w branży wod-kan. W dyskusji wezmą udział przedstawiciele samorządów małych i średnich gmin, wodociągi, przedsiębiorcy oraz wykonawcy branży sanitarnej. Mottem przewodnim tegorocznego wydarzenia jest „Bezpieczeństwo ekologiczne gminy”.

6. Forum Państwowej Służby Geologicznej, 29 marca 2023 r., online

29 marca odbędzie się 6 Forum Państwowej Służby Geologicznej pt. "Geologia Inżynierska – praktyczne wsparcie procesów inwestycyjnych". Organizatorem tego wydarzenia jest Państwowy Instytutu Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy.

Obowiązki starostów w kwestii rzeczy znalezionych

W Dzienniku Ustaw opublikowano jednolity tekst ustawy o rzeczach znalezionych. W dokumencie określono m.in. obowiązki starostów zakresie prowadzenia postępowania w zakresie przyjmowania i przechowania rzeczy znalezionych oraz poszukiwania osób uprawnionych do ich odbioru.

Europejski Kongres Gospodarczy

24-26 kwietnia w Katowicach odbędzie się Europejski Kongres Gospodarczy. Poruszane będą na nim zagadnienia dotyczące gospodarowania odpadami przez gminy oraz ich wykorzystywanie w branży energetycznej.

Nowela ustawy o dostępności cyfrowej stron internetowych

Ukazała się już nowelizacja ustawy o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych oraz ustawy Ordynacja podatkowa. Ustawa rodzi nowe obowiązki dla podmiotów publicznych, precyzuje m.in. ile czasu ma urząd na dodanie napisów i audiodeskrypcji do publikowanych multimediów.

Nowe przepisy o powoływaniu rad seniorów z podpisem prezydenta

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o samorządzie gminnym, ustawy o samorządzie powiatowym oraz ustawy o samorządzie województwa. Pojawią się nowe przepisy w zakresie powoływania rad seniorów.

Seminarium "Sprawozdawczość finansowa organizacji pozarządowych", 24 marca 2023 r., Łódź

Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS w ramach projektów pn. „Łódzki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej” zaprasza na seminarium hybrydowe (stacjonarnie i ZOOM) nt. Sprawozdawczość finansowa organizacji pozarządowych za 2022 r.

Konferencja „Inteligentna Inwentaryzacja. WEB 2.0”

W dniu 22.03.2023 odbyła się w Warszawie konferencja, która dotyczyła wdrażania do firm i urzędów nowoczesnych technologii w zarządzaniu majątkiem i inwentaryzacja środków trwałych.

Polski Kongres Klimatyczny, 16-17 marca 2023 r., Warszawa

W dniach 16 i 17 marca 2023 r. w Warszawie w hotelu NYX , wraz z wieczorną galą Liderzy Transformacji Energetyczne odbędzie się Polski Kongres Klimatyczny. Podczas kongresu będą omawiane aktualne trendy inwestycyjne w odniesieniu do strategii klimatycznych dla regionu Europy Środkowej i Północnej.

IV Międzynarodowa Konferencja i Wystawa Bezpieczeństwa Granic InSec2023, 16 marca 2023 r., Warszawa

16 marca 2023 r. w Warszawie w Hotelu Novotel Warszawa Airport odbędzie się IV Międzynarodowa Konferencja i Wystawa Bezpieczeństwa Granic InSec2023. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Sejmowa Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych, Sejmowa Komisja Obrony Narodowej.

1-20   ...   41-60   61-80   81-100   101-120   121-140   ...   881-893  
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
rss

Copyright © 2024 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego