NIST - powrót do strony głównej
Z lewej strony ozdobny napis Niepodległa po prawej stronie drukowanymi literami napis: Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości
Strona główna » Wydarzenia NIST

Wydarzenia NIST


Państwowa Komisja Wyborcza przedstawia analizę najważniejszych zmian w Kodeksie wyborczym

Jak Centralny Rejestr Wyborców wpłynie na pracę urzędów gmin, kiedy wójt ma obowiązek zorganizować bezpłatny transport wyborców, gdzie kierować skargi w sprawach podziału JST na okręgi wyborcze, jakie uprawnienia zyskał wójt w kwestii obwodów głosowania, co zmieni się w organizacji wyborów samorządowych - Państwowa Komisja Wyborcza przedstawia analizę najważniejszych zmian w Kodeksie wyborczym.

Obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja, Biała, Zgierz

W dniu 3 maja 2023 r. przedstawiciele Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego uczestniczyli w obchodach Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja w Białej i Zgierzu.

Narodowe Święto 3 Maja w Łodzi

Przedstawiciel Narodowego Instytut Samorządu Terytorialnego na zaproszenie Wojewody Łódzkiego Karola Młynarczyka uczestniczył w obchodach Narodowego Święta 3 Maja.

VIII Forum Kierowników IT w administracji, 24-26 kwietnia 2023 r., Zakopane

Forum Kierowników IT w Administracji to ogólnopolska konferencja skierowana do przedstawicieli instytucji publicznych, odpowiedzialnych za informatyzację swoich jednostek. Udział w konferencji pozwoli zaktualizować wiedzę na temat zmian w przepisach i uzyskać odpowiedzi na najtrudniejsze pytania pojawiające się w codziennej pracy.

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej w Szczawinie, 23 kwietnia 2023 r.

Reprezentacja Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego uczestniczyła w obchodach Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej w Szczawinie. Kwiaty w imieniu NIST złożyła dr Iwona Wieczorek oraz Agnieszka Hermel.  Cześć zamordowanym oddali posłowie, reprezentacji administracji rządowej i samorządowej oraz lokalna społeczność.

Święto 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej, 22 kwietnia 2023 r., Łódź

22 kwietnia 2023 r. w sobotę pod Bazyliką Archikatedralną w Łodzi odbyła się uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej połączona z obchodami 5. Święta jednostki. Uroczystość rozpoczęła msza święta w Bazylice Archikatedralnej p.w. św. Stanisława Kostki w Łodzi.

Forum Inicjatyw Społecznych w Uniejowie, 19-20 kwietnia 2023 r., Uniejów

W dniach 19-20 kwietnia 2023 r. odbyło się Forum Inicjatyw Społecznych w Uniejowie zorganizowane przez Województwo Łódzkie.

II Kongres Małych i Średnich Miast w Chełmie

II Kongres Małych i Średnich Miast w Chełmie, 19-21 kwietnia 2023 r.

„Iskry Niepodległej”, 18-20 kwietnia 2023 r., Zgierz

W dniach 18-20 kwietnia 2023 r. w Zgierzu na terenie Parafii NMP Różańcowej odbywał się pokaz mobilnego spektaklu ISKRY NIEPODLEGŁEJ. Organizatorami wydarzenia było Biuro „Niepodległa” w partnerstwie z Narodowym Instytutem Samorządu Terytorialnego oraz Gminą Zgierz.

Multimedialny spektakl ,,Iskry Niepodległej''

Od wtorku 18 kwietnia 2023 r. w Parafii p.w. Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Zgierzu przy ul. Parzęczewskiej 70 można za darmo obejrzeć multimedialny spektakl ,,Iskry Niepodległej'', który wyświetlany jest  w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej.

Podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Narodowym Instytutem Samorządu Terytorialnego i Wojewódzką Biblioteką Publiczną im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi

Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego dr Iwona Wieczorek oraz Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi Elżbieta Ratyńska 14 kwietnia 2023 r. podpisały porozumienie o współpracy.  

Konferencja pt. „Otwarte Miasta i Wsie - mapowanie i współpraca dla Ukrainy"

Konferencja pt. „Otwarte Miasta i Wsie - mapowanie i współpraca dla Ukrainy", 18 kwietnia 2023 r., Kielce

„Koncert dla strażaków”, 14 kwietnia 2023 r., Łowicz

W dniu 14 kwietnia 2023 w hali sportowej OSIR nr 2 w Łowiczu odbył się organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego „Koncert dla strażaków”.

„Buliding Stronger Ecosystems for Social Enterprises in Europe” – 3-4 kwietnia 2023 r., Ateny

3-4 kwietnia 2023 r. w Atenach odbyła się konferencja zatytułowana „Buliding Stronger Ecosystems for Social Enterprises in Europe”.

Spotkanie Wielkanocne w siedzibie Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę - Oddział Łódzki w Ozorkowie, 5 kwietnia 2023 r.

Na zaproszenie Prezes Zarządu Oddziału Łódzkiego Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę – Pani Haliny Chojnackiej – przedstawiciel Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego uczestniczył w Spotkaniu Wielkanocnym, które odbyło się 5 kwietnia 2023 r. w siedzibie Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki w Ozorkowie. Spotkanie uświetnił występ podopiecznych Stowarzyszenia.

VI edycja Rankingu „Skarbnik Samorządu”

VI edycja Rankingu „Skarbnik Samorządu”, w ramach którego Redakcja Dziennika Gazety Prawnej wyłoni najlepszych menedżerów samorządowych finansów w Polsce. Do konkursu można się zgłaszać do 5 kwietnia, a uroczyste ogłoszenie wyników rankingu Skarbnik samorządu nastąpi podczas kongresu Perły Samorządu, który odbędzie się w dniach 1-2 czerwca br. w Gdyni.

Konkurs SAMORZĄDOWY LIDER KOMUNIKACJI I PROMOCJI

Do 5 kwietnia można zgłaszać się do IV edycji konkursu „Samorządowy lider komunikacji i promocji”. Poświęcony jest on działaniom, za pomocą których władze lokalne starają się dotrzeć czy to do mieszkańców, przedsiębiorców czy innych grup. Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu Samorządowy lider komunikacji i promocji nastąpi podczas kongresu Perły Samorządu, który odbędzie się w dniach 1-2 czerwca br. w Gdyni.

Samorządowy Kongres Finansowy - Local Trends

Od 3 do 4 kwietnia w Sopocie odbędzie się Samorządowy Kongres Finansowy – Local trends. Wystąpienia inauguracyjne wygłosi Paweł Szefernaker, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, współprzewodniczący Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu, który przedstawi wspólne działania rządu i samorządu wobec multikryzysów i wynikających z nich wyzwań rozwoju.

Nabór w programie dotacyjnym „Symbole Narodowe RP”

Biuro „Niepodległa” otwiera nabór wniosków do nowego Programu Dotacyjnego „Symbole Narodowe RP”. Przewiduje dofinansowanie projektów kulturalnych o charakterze edukacyjnym związanych z świętowaniem Dnia Flagi, a także odnoszących się do historii, znaczenia i zasad posługiwania się symbolami Rzeczypospolitej Polskiej. Program skierowany jest do samorządowych instytucji kultury i organizacji pozarządowych na działania o charakterze kulturowym, artystycznym, edukacyjnym, o zasięgu regionalnym i lokalnym.

Spotkanie wielkanocne Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych

31 marca 2023 r. w Urzędzie Gminy w Zgierzu odbyło się wielkanocne spotkanie Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych.

1-20   ...   101-120   121-140   141-160   161-180   181-200   ...   1601-1605  
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
rss

Copyright © 2024 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego