NIST - powrót do strony głównej
Z lewej strony ozdobny napis Niepodległa po prawej stronie drukowanymi literami napis: Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości
Strona główna » Wydarzenia NIST

Wydarzenia NIST


Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej w Szczawinie, 23 kwietnia 2023 r.

Reprezentacja Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego uczestniczyła w obchodach Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej w Szczawinie. Kwiaty w imieniu NIST złożyła dr Iwona Wieczorek oraz Agnieszka Hermel.  Cześć zamordowanym oddali posłowie, reprezentacji administracji rządowej i samorządowej oraz lokalna społeczność.

Święto 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej, 22 kwietnia 2023 r., Łódź

22 kwietnia 2023 r. w sobotę pod Bazyliką Archikatedralną w Łodzi odbyła się uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej połączona z obchodami 5. Święta jednostki. Uroczystość rozpoczęła msza święta w Bazylice Archikatedralnej p.w. św. Stanisława Kostki w Łodzi.

Forum Inicjatyw Społecznych w Uniejowie, 19-20 kwietnia 2023 r., Uniejów

W dniach 19-20 kwietnia 2023 r. odbyło się Forum Inicjatyw Społecznych w Uniejowie zorganizowane przez Województwo Łódzkie.

II Kongres Małych i Średnich Miast w Chełmie

II Kongres Małych i Średnich Miast w Chełmie, 19-21 kwietnia 2023 r.

„Iskry Niepodległej”, 18-20 kwietnia 2023 r., Zgierz

W dniach 18-20 kwietnia 2023 r. w Zgierzu na terenie Parafii NMP Różańcowej odbywał się pokaz mobilnego spektaklu ISKRY NIEPODLEGŁEJ. Organizatorami wydarzenia było Biuro „Niepodległa” w partnerstwie z Narodowym Instytutem Samorządu Terytorialnego oraz Gminą Zgierz.

Multimedialny spektakl ,,Iskry Niepodległej''

Od wtorku 18 kwietnia 2023 r. w Parafii p.w. Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Zgierzu przy ul. Parzęczewskiej 70 można za darmo obejrzeć multimedialny spektakl ,,Iskry Niepodległej'', który wyświetlany jest  w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej.

Podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Narodowym Instytutem Samorządu Terytorialnego i Wojewódzką Biblioteką Publiczną im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi

Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego dr Iwona Wieczorek oraz Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi Elżbieta Ratyńska 14 kwietnia 2023 r. podpisały porozumienie o współpracy.  

Konferencja pt. „Otwarte Miasta i Wsie - mapowanie i współpraca dla Ukrainy"

Konferencja pt. „Otwarte Miasta i Wsie - mapowanie i współpraca dla Ukrainy", 18 kwietnia 2023 r., Kielce

„Koncert dla strażaków”, 14 kwietnia 2023 r., Łowicz

W dniu 14 kwietnia 2023 w hali sportowej OSIR nr 2 w Łowiczu odbył się organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego „Koncert dla strażaków”.

„Buliding Stronger Ecosystems for Social Enterprises in Europe” – 3-4 kwietnia 2023 r., Ateny

3-4 kwietnia 2023 r. w Atenach odbyła się konferencja zatytułowana „Buliding Stronger Ecosystems for Social Enterprises in Europe”.

Spotkanie Wielkanocne w siedzibie Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę - Oddział Łódzki w Ozorkowie, 5 kwietnia 2023 r.

Na zaproszenie Prezes Zarządu Oddziału Łódzkiego Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę – Pani Haliny Chojnackiej – przedstawiciel Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego uczestniczył w Spotkaniu Wielkanocnym, które odbyło się 5 kwietnia 2023 r. w siedzibie Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki w Ozorkowie. Spotkanie uświetnił występ podopiecznych Stowarzyszenia.

VI edycja Rankingu „Skarbnik Samorządu”

VI edycja Rankingu „Skarbnik Samorządu”, w ramach którego Redakcja Dziennika Gazety Prawnej wyłoni najlepszych menedżerów samorządowych finansów w Polsce. Do konkursu można się zgłaszać do 5 kwietnia, a uroczyste ogłoszenie wyników rankingu Skarbnik samorządu nastąpi podczas kongresu Perły Samorządu, który odbędzie się w dniach 1-2 czerwca br. w Gdyni.

Konkurs SAMORZĄDOWY LIDER KOMUNIKACJI I PROMOCJI

Do 5 kwietnia można zgłaszać się do IV edycji konkursu „Samorządowy lider komunikacji i promocji”. Poświęcony jest on działaniom, za pomocą których władze lokalne starają się dotrzeć czy to do mieszkańców, przedsiębiorców czy innych grup. Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu Samorządowy lider komunikacji i promocji nastąpi podczas kongresu Perły Samorządu, który odbędzie się w dniach 1-2 czerwca br. w Gdyni.

Samorządowy Kongres Finansowy - Local Trends

Od 3 do 4 kwietnia w Sopocie odbędzie się Samorządowy Kongres Finansowy – Local trends. Wystąpienia inauguracyjne wygłosi Paweł Szefernaker, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, współprzewodniczący Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu, który przedstawi wspólne działania rządu i samorządu wobec multikryzysów i wynikających z nich wyzwań rozwoju.

Nabór w programie dotacyjnym „Symbole Narodowe RP”

Biuro „Niepodległa” otwiera nabór wniosków do nowego Programu Dotacyjnego „Symbole Narodowe RP”. Przewiduje dofinansowanie projektów kulturalnych o charakterze edukacyjnym związanych z świętowaniem Dnia Flagi, a także odnoszących się do historii, znaczenia i zasad posługiwania się symbolami Rzeczypospolitej Polskiej. Program skierowany jest do samorządowych instytucji kultury i organizacji pozarządowych na działania o charakterze kulturowym, artystycznym, edukacyjnym, o zasięgu regionalnym i lokalnym.

Spotkanie wielkanocne Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych

31 marca 2023 r. w Urzędzie Gminy w Zgierzu odbyło się wielkanocne spotkanie Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych.

URBACT IV – Wkrótce koniec naboru do Sieci Planowania Działań

Do 31 marca trwa nabór do Sieci Planowania Działań URBACT IV. Miasta i inne podmioty pragnące dołączyć do projektu mogą jeszcze przez zgłaszać się do tworzących się Sieci URBACT bądź zakładać własne partnerstwa i poszukiwać partnerów. Zaproszenie do naboru do Sieci Planowania Działań jest skierowane przede wszystkim do urzędów miast, bez względu na ich wielkość, które chcą współpracować z innymi miastami europejskimi w celu opracowania i wdrożenia Zintegrowanych Planów Działania w odpowiedzi na lokalne wyzwania

Konkurs "Innowacyjny Samorząd"

Do końca marca gminy, powiaty i samorządy województw mogą zgłaszać się do udziału w bezpłatnym konkursie „Innowacyjny Samorząd”.

Świadczenie rządowych zadań opiekuńczych wykonywanych na rzecz środowiska kombatanckiego, działaczy opozycji antykomunistycznej

Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych ogłasza otwarty konkurs ofert na 2023 r. na powierzenie lub wsparcie rządowych zadań opiekuńczych wykonywanych na rzecz środowiska kombatanckiego, działaczy opozycji antykomunistycznej oraz innych uprawnionych.

Ruszył nabór na preferencyjne kredyty wspierające budownictwo czynszowe

Bank Gospodarstwa Krajowego uruchomił nabór wniosków o udzielenie preferencyjnych kredytów w programie wspierania społecznego budownictwa czynszowego (SBC). Nabór potrwa do końca marca 2023 r., a pula dostępnych środków to 288 mln zł. O kredyt mogą się starać m.in. spółki gminne.

1-20   ...   81-100   101-120   121-140   141-160   161-180   ...   1581-1581  
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
rss

Copyright © 2024 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego