NIST - powrót do strony głównej
Z lewej strony ozdobny napis Niepodległa po prawej stronie drukowanymi literami napis: Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości
Strona główna » Wydarzenia NIST

Wydarzenia NIST


Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027

Do końca września 2023 r. samorządy mogą składać wnioski o dofinansowanie działań z zakresu cyberbezpieczeństwa. Do gmin, powiatów i województw trafi prawie 1,9 mld złotych, z czego 1,5 mld zł będzie pochodzić ze środków programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027.

Ruszył nabór wniosków do projektu „Cyberbezpieczny samorząd”

19 lipca 2023 roku ruszył nabór wniosków do projektu „Cyberbezpieczny samorząd”. Na poprawę bezpieczeństwa jednostek samorządu terytorialnego przewidziano od 200 do 850 tys. zł. Środki mogą być przeznaczone na zakup, wdrożenie i konfigurację systemów oraz urządzeń i usług, których celem będzie podniesienie poziomu bezpieczeństwa cyfrowego. Nabór potrwa do 30 września 2023 r.

Od nowego roku na mapie Polski pojawią się 34 nowe miasta

Rząd zaproponował, by od 1 stycznia 2024 r. status miasta uzyskały 34 miejscowości: trzy w kujawsko-pomorskim, trzy w lubelskim, jedna w lubuskim, osiem w łódzkim, jedenaście w mazowieckim, jedna w opolskim, dwie w podkarpackim, jedna w śląskim, dwie w świętokrzyskim i dwie w wielkopolskim.

Zrównoważona mobilność miejska w Polsce Wschodniej. Rusza nabór wniosków

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalne ogłosiło nabór wniosków w zakresie zrównoważonej mobilności miejskiej w Polsce Wschodniej. Wsparcie pozwoli na realizację inwestycji w miastach i w ich bezpośrednim otoczeniu, co umożliwi mieszkańcom wygodne i przyjazne środowisku przemieszczanie się.

Łódzkie Wojewódzkie Obchody Święta Policji, 17 lipca 2023 roku

17 lipca 2023 r. Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego – dr Iwona Wieczorek uczestniczyła w Łódzkim Wojewódzkim Obchodzie Święta Policji. Uroczystość odbyła się w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, zgromadził kadrę kierowniczą Łódzkiej Policji z Komendantem Wojewódzkim Policji w Łodzi nadinspektorem Sławomirem Litwinem oraz Zastępcą Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariuszem Augustyniakiem.

Wojewódzkie Obchody Święta Policji, 14 lipca 2023 r, Bytów

14 lipca 2023 roku na Zamku w Bytowie odbyła się uroczystość z okazji Wojewódzkich Obchodów Święta Policji. Wzięła w nich udział dr Iwona Wieczorek – Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego.

Festiwal Ogrodniczy pt. „Województwo Łódzkie Ogrodem Polski” 24 czerwca 2023 r., Nieborów

W dniu 24 czerwca 2023r. w Nieborowie odbył się Festiwal Ogrodniczy pt. „Województwo Łódzkie Ogrodem Polski” zorganizowany przez Grzegorza Schreibera – Marszałka Województwa Łódzkiego. Wydarzenie odbyło się w jednej z pereł województwa łódzkiego – ogrodach nieborowskiego pałacu Radziwiłłów. W wydarzeniu uczestniczyła dr Iwona Wieczorek - Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego w Łodzi wraz z pracownikami Instytutu. Dla odwiedzających przygotowano stoisko wystawiennicze oraz liczne atrakcje: konkursy z nagrodami, malowanie buziek dla dzieci oraz fotobudkę.

"Piknikowo i Sportowo, Aktywnie i Zdrowo z Województwem Łódzkim", Tum- 18 czerwca 2023 r.

W dniach 17-18 czerwca 2023 r. w Tumie koło Łęczycy odbył się Europejski Zjazd Rycerstwa. W otoczeniu historycznego Grodziska w Tumie przez całą sobotę i niedzielę, odwiedzający mogli przenieść się do średniowiecznej wioski. Zjazdowi towarzyszył piknik "Piknikowo i Sportowo, Aktywnie i Zdrowo z Województwem Łódzkim", który odbył się 18 czerwca 2023 r. W wydarzeniu uczestniczyła dr Iwona Wieczorek - Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego w Łodzi wraz z pracownikami Instytutu.

Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Prawne i organizacyjne aspekty międzynarodowej współpracy samorządowej”, 16 czerwca 2023 r., Łomża

Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego, Miasto Łomża oraz Akademia Łomżyńska byli organizatorami międzynarodowej konferencji naukowej pn. „Prawne i organizacyjne aspekty międzynarodowej współpracy samorządowej”. Wydarzenie odbyło się w formule hybrydowej 16 czerwca 2023 r. Konferencja stanowiła element obchodów jubileuszu 605-lecia nadania Łomży. praw miejskich. Spotkanie było okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń przez naukowców oraz samorządowców z kraju i zagranicy.

Porozumienie z Urzędem Statystycznym w Łodzi, 14 czerwca 2023 r.

14 czerwca br. dr Iwona Wieczorek - Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego oraz dr Artur Mikulec - Zastępca Dyrektora Urzędu Statystycznego w Łodzi podpisali porozumienie o współpracy.

26. Konferencja „Miasta w Internecie”

26. Konferencja „Miasta w Internecie”, 14-15 czerwca 2023 r., Warszawa Konferencja przypadająca na czas kryzysu, który skłania samorządy do poszukiwania ponadstandardowych rozwiązań pro-rozwojowych.

Jubileusz 15-lecia Łaskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku- 6 czerwca 2023 r., Łask

6 czerwca 2023 r. w sali widowiskowej Łaskiego Domu Kultury odbył się Jubileusz 15 - lecia ŁUTW. W wydarzeniu wzięła udział dr Iwona Wieczorek - Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego. Uroczystość była okazja do podsumowania 15 lat działalności Uniwersytetu. Zaproszeni goście przekazali na ręce Aleksandry Tarnowskiej - Prezes Łaskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku życzenia oraz kwiaty. Podczas wydarzenia wręczono dyplomy "Przyjaciel ŁUTW" oraz "Certyfikaty dla Kryształowych Słuchaczy ŁUTW". Spotkanie ubogaciły liczne występny artystyczne.

Jubileusz 20 - lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pabianicach, 5 czerwca 2023 r.

5 czerwca 2023 r. reprezentant Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego uczestniczył w jubileuszu 20 - lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pabianicach. Pabianicki UTW Od dwóch dekad z sukcesem realizuje ideę kształcenia przez całe życie. Pani Dyrektor NIST dr Iwona Wieczorek skierowała do słuchaczy Uniwersytetu okolicznościowy list.

Zakończenie roku akademickiego 2022/2023 w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Zduńskiej Woli, 5 czerwca 2023 r.

5 czerwca 2023 r. reprezentant Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego uczestniczył w zakończenia roku akademickiego 2022/2023 w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Zduńskiej Woli. Funkcjonujący od 2007 r. Uniwersytet organizuje liczne prelekcje, spotkania, warsztaty oraz wycieczki integrujące lokalną społeczność. Celem działalności UTW jest rozwijanie sprawności intelektualnej, fizycznej i kulturalnej jego członków, a także budowanie więzi międzyludzkich, integrowanie środowiska ludzi starszych. Z okazji zakończenie kolejnego roku działalności UTW Pani Dyrektor NIST dr Iwona Wieczorek skierowała okolicznościowy list do słuchaczy.

Rozpoczęcie Lata z Województwem Łódzkim - 3 czerwca 2023r., Ostrów Warcki

3 czerwca 2023r. w Ostrowie Warckim (gmina Warta) odbyło się plenerowe wydarzenie „Rozpoczęcie Lata z Województwem Łódzkim” W wydarzeniu uczestniczyła dr Iwona Wieczorek - Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego w Łodzi wraz z pracownikami Instytutu.

Wojewódzkie Obchody Dnia Rodziny, 2 czerwca 2023 r. Łódź

2 czerwca 2023 r. w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi zorganizowano Wojewódzkie Obchody Dnia Rodziny 2023, w którym wzięła udział dr Iwona Wieczorek - Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego. Podczas spotkania dyskutowano o wyzwaniach dla rodzin we współczesnym świecie.

Wojewódzki Dzień Dziecka w Ozorkowie, 1 czerwca 2023 r.

1 czerwca 2023 r. przedstawiciele Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego wzięli udział w Wojewódzkim Dniu Dziecka w Ozorkowie rozdając przybyłym dzieciom drobne upominki. W parku miejskim poza dmuchańcami były pokazy artystyczne i zawody sportowe. Rozmieszczono tory przeszkód dla dzieci, gry plenerowe, stoiska m.in. kół gospodyń wiejskich, łódzkich teatrów, wojewódzkiej biblioteki, czy straży ochrony kolei. Na scenie pojawili się uczniowie szkół podstawowych i zespołów tanecznych.

Projekt „Cykl działań edukacyjnych dotyczących wykorzystania inteligentnych rozwiązań z obszaru Eco City przez jednostki samorządu terytorialnego z województwa łódzkiego".

Projekt „ „Cykl działań edukacyjnych dotyczących wykorzystania inteligentnych rozwiązań z obszaru Eco City przez jednostki samorządu terytorialnego z województwa łódzkiego". Kwota dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi: 66 000,00 zł Całkowita wartość projektu: 67 000,00 zł Termin realizacja zadania: V – XI 2023 Realizacja zadania odbywa się na podstawie umowy 351/EE/J/2023 z dnia 31 maja 2023 r.

Ranking Perły Samorządu, 1-2 czerwca 2023 r., Gdynia

1-2 czerwca 2023 r. w Gdyni odbędzie się kolejna edycja rankingu Perły Samorządu. Zaplanowane przez organizatorów panelowe debaty są bowiem zaproszeniem do rozmowy o tym, co dla samorządców, lokalnych liderów i biznesu jest istotne. Podczas spotkania będzie rozmowa o sprawach fundamentalnych, dochodach własnych samorządów, dotacjach i subwencjach oraz funduszach europejskich. Na Kongresie nie zabraknie również tematyki związanej z energetyką, oświatą i finansowaniem edukacji, kondycji finansowej szpitali oraz współpracy z przedsiębiorcami i inwestorami.

XXIX Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich - 31 maja - 1 czerwca 2023 r., Karpacz

W dniach 31 maja - 1 czerwca 2023 r. w Karpaczu odbyło się XXIX Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich.

1-20   ...   41-60   61-80   81-100   101-120   121-140   ...   1561-1578  
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
rss

Copyright © 2024 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego