NIST - powrót do strony głównej
Z lewej strony ozdobny napis Niepodległa po prawej stronie drukowanymi literami napis: Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości
Strona główna » Wydarzenia NIST

Wydarzenia NIST


Nowelizacja ustawy o doręczeniach elektronicznych

Projekt nowelizacji ustawy o doręczeniach elektronicznych zakłada zmianę brzmienia art. 155 ust. 11 regulacji dotyczącego terminu wdrożenia e-doręczeń ogłaszanego komunikatem ministra cyfryzacji. Dotychczasowe brzmienie tego ustępu „Termin określony w komunikacie nie może być późniejszy niż dzień 1 stycznia 2024 r.” miałoby zostać zastąpione formułą „Termin określony w komunikacie nie może być wcześniejszy niż dzień 30 marca 2024 r. i późniejszy niż dzień 1 stycznia 2025 r.”. Zgodnie z projektem nowelizacja miałaby wejść w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia. Jest to o tyle istotne, że w przypadku jej uchwalenia jeszcze w trakcie obecnego posiedzenia Sejmu, jest szansa na to, by weszła w życie przed upływem aktualnie obowiązującego terminu wdrożenia e-doręczeń ustalonego 22 listopada br. komunikatem ministra cyfryzacji na 30 grudnia br. Dla przypomnienia – majowy komunikat resortu w tej sprawie mówił o dacie 10 grudnia.

Koncert Patroni Roku 2023, 9 grudnia 2023 r. , Teatr Wielki w Łodzi

9 grudnia 2023 r. w Teatrze Wielkim w Łodzi odbył się koncert Patroni Roku 2023, którego organizatorem był Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber. W wydarzeniu wzięła udział Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego dr Iwona Wieczorek. Hasłem przewodnim wydarzenia był cytat „Szanujmy każdą cząstkę tej ziemi po ojcach…”, którego autorką jest Jadwiga Zamoyska, wybitna Polka i jedna z patronek roku 2023. Koncert był okazją do kulturalnego podsumowania roku oraz szansą zaprezentowania się młodych talentów z regionu. Liczne występy artystyczne poprzedziło wręczenie nagród laureatom programu Fundusz Rozwoju Kultury Marszałka Województwa Łódzkiego. W

V Przeglądzie Tradycji Bożonarodzeniowych, 5 grudnia 2023 r., Ozorków

5 grudnia 2023 r. przedstawiciele Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego wzięli udział w V Przeglądzie Tradycji Bożonarodzeniowych. Wydarzenie, które zorganizowane zostało przez Zarząd Łódzkiego Oddziału Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę, odbyło się w Parafii NMP Królowej Polski w Ozorkowie. Przybyłych na uroczystość gości przywitała Prezes Zarządu Oddziału Halina Chojnacka i zaprosiła do wysłuchania kolęd i pastorałek. Do udziału w Przeglądzie organizatorzy zaprosili osoby niepełnosprawne, dzieci, młodzież, uczniów szkół specjalnych i integracyjnych, uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej, Środowiskowe Domy Samopomocy oraz Domy Pomocy Społecznej. Uroczystość uświetnił występ osób niepełnosprawnych ze Stowarzyszenia ,,Studio Integracji” pod kierunkiem Krzysztofa Cwynara oraz występ Klaudii Szarowskiej.

I Młodzieżowy Kongres Województwa Łódzkiego, Łódź, 24 listopada 2023 r.

Przedstawiciel Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego wziął udział w I Młodzieżowym Kongresie Województwa Łódzkiego, który odbył się 24 listopada 2023 r. Uczestnikami wydarzenia byli w szczególności członkowie Młodzieżowy Rad Miast i Powiatów województwa łódzkiego oraz uczniowie samorządów uczniowskich. Wydarzenie stanowiło okazję do zaprezentowania przez Panią kierownik Agnieszkę Hermel projektu „Akademia Liderów Województwa Łódzkiego”, realizowanego przez NIST we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego, a który skierowany jest do osób w przedziale wiekowym 18-30 lat. Poniżej link do transmisji z Kongresu https://www.youtube.com/watch?v=Bcly8eKDw_Y

Będzie więcej czasu na wdrożenie e-Doręczeń

Informacja z 22.11.2023 r. Ministerstwo Cyfryzacji zorganizowało spotkanie z przedstawicielami podmiotów, które – zgodnie z ustawą – miały wdrożyć system e-Doręczeń do 10 grudnia br. Po konsultacjach z podmiotami zobowiązanymi i na ich prośbę zdecydowano o przesunięciu terminu wejścia w życie obowiązku korzystania z doręczeń elektronicznych na 30 grudnia 2023 r. Dodatkowo Ministerstwo Cyfryzacji wystąpi z inicjatywą legislacyjną, która pozwoli przesunąć maksymalną datę wdrożenia na 1.01.2025 r.

Wojewódzkie Obchody Dnia Pracownika Socjalnego, 20 listopada 2023 r.

20 listopada 2023 r. przedstawiciel Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego wziął udział w uroczystości pn: „Wojewódzkie Obchody Dnia Pracownika Socjalnego” , odbywającej się w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi. Dzień Pracownika Socjalnego (21 listopada) ustanowiony został w 1990 r. Wojewódzkie Obchody Dnia Pracownika Socjalnego zorganizowało Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Podczas gali uhonorowani zostali przedstawiciele instytucji zaangażowanych w pomoc społeczną.

Ponad 1 mld zł na akcję profrekwencyjną dla gmin

Do projektu ustawy budżetowej na 2024 r. wprowadzono poprawki dot. zapewnienia środków na akcję profrekwencyjną w związku z wyborami do Sejmu i Senatu - wynika z komunikatu kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Podkreślono, że wydatki budżetu państwa pozostaną na niezmienionym poziomie 849,3 mld zł.

Koncert Chóru Mieszanego Towarzystwa Śpiewaczego "Lutnia", 11 listopada 2023r., Zgierz

11 listopada 2023r. , z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się koncert Chóru Mieszanego Towarzystwa Śpiewaczego "Lutnia" w Zgierzu pt. "Zaśpiewaj z nami dla Niepodległej". Członkowie chóru wspólnie z uczestnikami koncertu licznie zebranymi w sali w koncertowej T. Ś. w Zgierzu, odśpiewali pieśni patriotyczne, świętując w ten szczególny sposób Narodowe Święto Niepodległości. W wydarzeniu wzięła udział dr Iwona Wieczorek - Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego.

Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada 2023r., Biała

W dniu 11 listopada 2023 roku w Białej odbyły się obchody Narodowego Święta Niepodległości z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości z okazji 105. Rocznicy Odzyskania Niepodległości, Zgierz

W dniu 11 listopada 2023 roku w Zgierzu odbyły się miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości z okazji 105. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Festyn "Radośnie dla Niepodległej" - 11 listopada 2023r., Dzierżązna

11 listopada 2023 r., Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego -  dr Iwona Wieczorek wzięła udział w Festynie „Radośnie dla Niepodległej” organizatorem którego było GMINNE CENTRUM KULTURY, SPORTU, TURYSTYKI I REKREACJI w DZIERŻĄZNEJ.

11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości, Sokolniki 2023r.

11 listopada 2023 r. w 105. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości, Przedstawiciele Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego wzięli udział we mszy św. w intencji Ojczyzny w Kościele MBK w Sokolnikach Lesie.

Wojewódzkie obchody Narodowego Święta Niepodległości, 11 listopada 2023 r., Łódź

11 listopada 2023 roku Pani Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego - dr Iwony Wieczorek - złożyła kwiaty przed płytą Grobu Nieznanego Żołnierza podczas wojewódzkich obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Łodzi.

Jubileusz 125-lecia Gimnazjum i Liceum im. Stanisława Staszica w Zgierzu, 10 listopada 2023r.

10 listopada 2023 roku w murach liceum odbyła się uroczystość upamiętniająca 125 rocznicę powstania placówki i 105 rocznicę nadania jej Patrona – Stanisława Staszica. Współorganizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Absolwentów Gimnazjum i Liceum im. Stanisława Staszica. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych i miejskich, zaprzyjaźnionych szkół, instytucji, firm, emerytowani nauczyciele a przede wszystkim absolwenci szkoły. W wydarzeniu wzięła udział dr Iwona Wieczorek – Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego, absolwentka Liceum im. Stanisława Staszica w Zgierzu.

Dzień Zdrowego Seniora, 9 listopada 2023 r.

9 listopada 2023 r. blisko 100 seniorów z powiatu zgierskiego uczestniczyło w zorganizowanym przez Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego Dniu Zdrowego Seniora.

CAF eTool

Europejskie Centrum Zasobów CAF przy EIPA w Maastricht, na stronie internetowej Instytutu, udostępniło elektroniczne narzędzie „CAF eTool”. Ma ono wspierać użytkowników CAF w przeprowadzeniu procesu samooceny organizacji z wykorzystaniem tego właśnie modelu. Narzędzie jest dostępne nieodpłatnie, w angielskiej i polskiej wersji językowej. Szczegółowe informacje o narzędziu można znaleźć w Aktualnościach/CAF serwisu służby cywilnej.

Webinarium „CAF w Urzędzie Miasta Krakowa”, 31 października 2023 r.

31 października br. w godzinach 12:00 – 14:00 na platformie MS Teams odbędzie się webinarium „CAF w Urzędzie Miasta Krakowa”. W trakcie spotkania Maria Rusowicz Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Systemu Zarządzania Jakością oraz Agnieszka Górecka, kierownik Referat ds. Systemu Zarządzania Jakością w Wydziale Organizacji i Nadzoru podzielą się swoimi wieloletnimi doświadczenia ze skutecznego stosowania modelu CAF w usprawnianiu funkcjonowania organizacji orz jakości świadczonych przez urząd usług. Swój udział w spotkaniu i chęć podzielenia się swoimi spostrzeżeniami potwierdził również Tadeusz Zawistowski, ekspert CAF który wspierał pracowników UMK w przeprowadzeniu samooceny z wykorzystaniem modelu.

Wyjazd do Norwegii w ramach międzynarodowego programu edukacyjnego „Wspólne Ścieżki”.

W dniach 25-30 października 2023 roku Pani Dyrektor NIST Iwona Wieczorek wraz z pracownikiem NIST Grzegorzem Nawrot uczestniczyli w wyjeździe do Norwegii w ramach międzynarodowego programu edukacyjnego „Wspólne Ścieżki”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację Hagia Marina oraz ANS Perfect Connection.

Forum Inteligentnego Rozwoju, 19-20 października 2023 r., Uniejów

Forum Inteligentnego Rozwoju – Kongres projektów przyszłości – od 2016 roku tworzą osoby i organizacje wprowadzające lepsze rozwiązania w swojej dziedzinie. Ich praca wpływa na inteligentny rozwój, który opiera na wiedzy i innowacjach. Uczestnicy każdej edycji naszego kongresu technologicznego wykorzystują kreatywne myślenie i sztukę innowacji do podniesienia jakości życia, czyniąc świat lepszym miejscem.

Utrata ważności profili zaufanych o ważności automatycznie przedłużonej podczas pandemii

31 października 2023 e. wygasną profile zaufane o ważności automatycznie przedłużonej podczas pandemii. Do osób których profil zaufany zostanie unieważniony trafi SMS z informacją jak go przedłużyć - poinformowało Ministerstwo Cyfryzacji.

1-20   21-40   41-60   61-80   81-100   101-120   ...   1601-1604  
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
rss

Copyright © 2024 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego