NIST - powrót do strony głównej
Z lewej strony ozdobny napis Niepodległa po prawej stronie drukowanymi literami napis: Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości
Strona główna » Wydarzenia NIST

Wydarzenia NIST


Wizyta przedstawicielstwa Walonii w NIST - 5 kwietnia 2017 r.

5 kwietnia 2017 r. David Royaux - radca w przedstawicielstwie Walonii w Warszawie złożył wizytę w Narodowym Instytucie Samorządu Terytorialnego.

fot. Wydział Komunikacji Internetowej Departament Komunikacji Społecznej MSWiA

Konferencja nt. „Mechanizmy współpracy organów administracji rządowej z organami administracji samorządowej na rzecz promocji Polski za granicą”.

W dniu 29 marca br. w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji odbyła się konferencja nt. „Mechanizmy współpracy organów administracji rządowej z organami administracji samorządowej na rzecz promocji Polski za granicą”.

Konferencja "Publiczny wymiar zasobów mieszkaniowych” - 16-17.3.2017 r

W dniach 16-17 marca 2017 r. na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego miała miejsce konferencja pn. „Publiczny wymiar zasobów mieszkaniowych”, w której wzięła udział Dyrektor NIST dr Iwona Wieczorek.

Konferencja z okazji Dnia Sołtysa pt. „Fundusz Sołecki jako instrument rozwoju lokalnego” - 11 marca 2017 r.

11 marca 2017 r. w Konstancinie - Jeziornej k. Warszawy odbyła się konferencja z okazji Dnia Sołtysa pt. „Fundusz Sołecki jako instrument rozwoju lokalnego”, zorganizowana przez Stowarzyszenie Sołtysi Mazowsza oraz Burmistrza Miasta i Gminy Konstancin Jeziorna.

21 lutego br. w Walewicach odbyła się konferencja nt. „Ograniczenie liczby kadencji organów wykonawczych gminy - wybrane aspekty”.

21 lutego br. w Walewicach odbyła się konferencja nt. „Ograniczenie liczby kadencji organów wykonawczych gminy - wybrane aspekty”. Wzięli w niej udział przedstawiciele świata nauki i samorządu terytorialnego.

Konferencja nt. „Cyberprzestępczość-nowe oblicze przestępczości”,

W dniu 16.02.2017 przedstawiciele Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego wzięli udział w konferencji nt. „Cyberprzestępczość-nowe oblicze przestępczości”, która odbyła się w Auli centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Leśnego Zakładu Doświadczalnego SGGW w Rogowie, zorganizowanej przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi, Komendanta Powiatowego Policji w Brzezinach oraz Starostę Brzezińskiego.

Noworoczne Spotkanie Samorządów z udziałem Premier Rzeczypospolitej Polskiej Pani Beaty Szydło oraz Przewodniczącego Komitetu Regionów Pana Markku Markkuli.

4 lutego 2017 r w Centrum Wystawienniczo – Kongresowym Województwa Podkarpackiego - G2A Arena w Jasionce k. Rzeszowa odbyło się Noworoczne Spotkanie Samorządów z udziałem Premier Rzeczypospolitej Polskiej Pani Beaty Szydło oraz Przewodniczącego Komitetu Regionów Pana Markku Markkuli.

Spotkanie gmin wiejskich i miejsko-wiejskich z województwa łódzkiego

W dniu 3 lutego 2017 r. przedstawiciele Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego uczestniczyli w spotkaniu z wójtami i burmistrzami woj. łódzkiego, celem którego było wzmocnienie reprezentacji interesów samorządów lokalnych i działań na rzecz rozwoju obszarów wiejskich. W przeprowadzonej dyskusji omówione zostały działania Związku na rzecz gmin wiejskich oraz rozwoju obszarów wiejskich.

Zdjęcie ze strony Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, autor: A. Hanusiak

Konferencja dot. wdrażania reformy edukacji przez jednostki samorządu terytorialnego województwa śląskiego.

27 stycznia 2017 r. w Katowicach odbyła się zorganizowana przez Wojewodę Śląskiego i Kuratorium Oświaty w Katowicach wraz z Narodowym Instytutem Samorządu Terytorialnego konferencja dot. wdrażania reformy edukacji przez jednostki samorządu terytorialnego województwa śląskiego.

W dniu 25 stycznia 2017 r. w siedzibie Ministerstwa Cyfryzacji w Warszawie odbyło się posiedzenie OPOS.

W dniu 25 stycznia 2017 r. w siedzibie Ministerstwa Cyfryzacji w Warszawie odbyło się posiedzenie OPOS. Było to pierwsze oficjalne posiedzenie odbywające się w ramach półrocznej Prezydencji Stowarzyszenia Związek Gmin i Powiatów Regionu Łódzkiego. Prezydencja pełniona jest rotacyjnie w okresach półrocznych przez kolejne organizacje w ramach OPOS.

Zdjęcie ze strony http://www.lodzka.policja.gov.pl/ld/informacje/10062,Profilaktyka-w-Rogowie-wzorcowa-i-doceniona.html

FORUM IDEI KU BEZPIECZEŃSTWU I DIALOGOWI SPOŁECZNEMU

W dniu 25 stycznia 2017 r. w Rogowie odbyło się FORUM IDEI KU BEZPIECZEŃSTWU I DIALOGOWI SPOŁECZNEMU zorganizowane przez Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi przy współudziale Komendy Powiatowej Policji w Brzezinach oraz wójta gminy Rogów Pana Daniela Kołady.

"Wdrożenie reformy oświatowej w samorządzie terytorialnym" 16 - 17 stycznia 2017 r., Ossa k. Rawy Mazowieckiej

W dniach 16 - 17 stycznia 2017 r .w Ossie k. Rawy Mazowieckiej Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwo edukacji Narodowej we współpracy z Narodowym Instytutem Samorządu Terytorialnego zorganizowało konferencję pn. "Wdrożenie Reformy Oświatowej w Samorządzie Terytorialnym".

Wpis do Księgi Życzeń Noworocznych.

Na zaproszenie Wojewody Łódzkiego prof. Zbigniewa Rau Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego dr Iwona Wieczorek wzięła udział w uroczystym spotkaniu połączonym z wpisami do Księgi Życzeń Noworocznych, które odbyło się w dniu 02.01.2017 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Łodzi.

Życzenia Świąteczne

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia serdeczne życzenia zdrowia, radości i szczęścia oraz sukcesów w realizacji planów zawodowych i powodzenia w życiu osobistym w nadchodzącym Nowym Roku składa dr Iwona Wieczorek Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego

Spotkanie opłatkowe w sołectwie Ogrodniczki

Na zaproszenie burmistrza Supraśla dr Radosława Dobrowolskiego w dniu 16 grudnia br. o godz. 17.00 dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego dr Iwona Wieczorek wzięła udział w uroczystym spotkaniu opłatkowym w sołectwie Ogrodniczki, które uświetniły występy dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Ogrodniczkach.

Wizyta delegacji samorządowej z Ukrainy

14 grudnia br. w Narodowym Instytucie Samorządu Terytorialnego gościliśmy przedstawicieli lokalnych samorządów z Ukrainy z obwodu winnickiego.

Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych Ziemi Łódzkiej

W dniu 7 grudnia 2016 roku w Kościele p.w. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Ozorkowie już po raz dziesiąty Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę – Oddział Łódzki zorganizowało Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych Ziemi Łódzkiej.

Konferencja - 1-2.12.2016 r. - „Statystyka publiczna w służbie samorządu terytorialnego – nowe perspektywy i wyzwania”

W dniach 1-2 grudnia br. we Wrocławiu, odbyła się ogólnopolska konferencja pt. „Statystyka publiczna w służbie samorządu terytorialnego – nowe perspektywy i wyzwania”, której organizatorami byli Główny Urząd Statystyczny i Urząd Statystyczny we Wrocławiu.

Gala Absolwenta 26 listopad 2016 r. Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego

Dziekan Wydziału Zarządzania UŁ wraz z Kolegium Dziekańskim ma zaszczyt zaprosić na uroczystą Galę Absolwenta.

Zdjęcie udostępnione przez Starostwo Powiatowe w Opocznie.

Powiatowy Dzień Pracownika Socjalnego w Opocznie.

Z okazji obchodzonego 21 listopada Dnia Pracownika władze Powiatu Opoczyńskiego i Gminy Opoczno zorganizowały 22 listopada w Miejskim Domu Kultury powiatowe obchody Dnia Pracownika Socjalnego.

1-20   ...   621-640   641-660   661-680   681-700   701-720   ...   761-762  
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
rss

Copyright © 2024 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego