NIST - powrót do strony głównej
Z lewej strony ozdobny napis Niepodległa po prawej stronie drukowanymi literami napis: Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości
Strona główna » Wydarzenia NIST

Wydarzenia NIST


Inauguracja roku 2016/2017 - Łowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku

W dniu 1 października 2016 o godz. 15:00 w sali barokowej w Muzeum w Łowiczu miała miejsce uroczysta inauguracja roku akademickiego 2016/2017 Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Inauguracja roku 2016/2017 - Łaski Uniwersytet Trzeciego Wieku

W dniu 27 września 2016r. w Łaskim Domu Kultury po raz dziewiąty zainaugurowany został rok akademicki na Łaskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku, który skupia ok. 200 słuchaczy. Wśród zaproszonych gości znalazła się Pani Dyrektor Iwona Wieczorek. Uroczystość uświetnił występ zespołu instrumentalnego „Zelowskie Dzwonki".

Szkolenie - „ Rola organów gminy i jednostek pomocniczych gminy w zakresie promocji produktów regionalnych. Jak pozyskać środki na promocję żywności i tradycji kulinarnych kultywowanych w małych gminach” - 25 wrzesień 2016 r.

Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego w dniu 25 września br. zorganizował szkolenie na temat „Rola organów gminy i jednostek pomocniczych gminy w zakresie promocji produktów regionalnych. Jak pozyskać środki na promocję żywności i tradycji kulinarnych kultywowanych w małych gminach”.

19-20.09.2016r. - IV Kongres Rewitalizacji Miast

IV Kongres Rewitalizacji Miast, który odbył się w dniach 19–20 września w Wałbrzychu, kontynuował rozpoczętą w 2010 r. przez Instytut Rozwoju Miast w Krakowie tradycję wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy nauką i praktyką w zakresie odnowy i przekształceń miast. Partnerem wydarzenia był Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego.

Szkolenie - „Nowe rozwiązania i możliwości wprowadzone przez Ustawę Krajobrazową” - 14 września 2016 r.

14 września 2016 r. w Kępińskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, przy ul. Walki Młodych 9 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego przeprowadził bezpłatne szkolenie nt. „Nowe rozwiązania i możliwości wprowadzone przez Ustawę Krajobrazową”.

Szkolenie - „Centralizacja rozliczeń VAT a tworzenie samorządowych centrów usług wspólnych” - 13 września 2016 r.

13 września 2016 r. w Sławie odbyło się szkolenie zorganizowane przez Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego dotyczące tematyki „Centralizacja rozliczeń VAT a tworzenie samorządowych centrów usług wspólnych”.

Konferencja pt. „Muzeum - samorządowy opiekun dziedzictwa”

W dniach 8-9 września 2016 r. w Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy odbyła się konferencja pt. „Muzeum - samorządowy opiekun dziedzictwa”, której współorganizatorem był Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego.

O samorządach podczas XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju

XXVI Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju, które odbyło się w dniach od 6 do 8 września 2016 roku, stanowi ważne wydarzenie polityczne i środowiskowe. Premierzy kilku państw, szefowie największych spółek i korporacji z Polski i z zagranicy oraz ponad trzy tysiące uczestników spotkało się w jednym miejscu i w jednym czasie, by debatować o polityce, przyszłości współpracy międzynarodowej i gospodarce. Oczywiście w dyskusji nie zabrakło także wątków regionalnych i samorządowych.


Wizyta Dyrektora Biura Związku Miast Polskich

W dniu 20 lipca Narodowym Instytucie Samorządu Terytorialnego gościł Dyrektor Biura Związku Miast Polskich Andrzej Porawski. Celem wizyty było omówienie potencjalnych kierunków przyszłej współpracy.

Wizyta Burmistrza Supraśla

W dniu 15 lipca br. w Narodowym Instytucie Samorządu Terytorialnego gościł dr Radosław Dobrowolski Burmistrz Supraśla. Celem wizyty było nakreślenie potencjalnych kierunków przyszłej współpracy.

Spotkanie Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego z Prezesem Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów oraz Prezesem Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informatycznego.

W dniu 15 lipca br. odbyło się spotkanie Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego z Prezesem Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów oraz Prezesem Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informatycznego. Rozmowy dotyczyły możliwości współpracy w zakresie podjęcia wspólnych działań z zakresu edukacji w korzystaniu z dostępu informatycznego przy załatwianiu spraw w urzędach administracji publicznej.


BGK dla JST. Konferencja „Bezpieczne finansowanie rozwoju”.

Pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy odbyła się XII Ogólnopolska Konferencja BGK dla JST nt. ” „Bezpieczne finansowanie rozwoju”.


II Wschodnie Forum Samorządowo-Gospodarczego, w Tomaszowie Lubelskim: Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt.: „Prawne aspekty współpracy samorządu i gospodarki wobec współczesnych przemian w prawie Unii Europejskiej”

W dniach 8-10 czerwca 2016 r., w ramach II Wschodniego Forum Samorządowo-Gospodarczego, w Tomaszowie Lubelskim odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt.: „Prawne aspekty współpracy samorządu i gospodarki wobec współczesnych przemian w prawie Unii Europejskiej”. Wschodnie Forum Samorządowo-Gospodarcze z założenia jest platformą współpracy i wymiany poglądów liderów samorządowych, przedstawicieli biznesu i nauki.

XI piknik integracyjny „Kolorowy Świat”

W dniu 8.06.2016 w Ozorkowie odbył się XI piknik Integracyjny organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę - Oddział Łódzki. Dyrektor NIST dr Iwona Wieczorek wzięła udział w obradach komisji konkursowej rozstrzygającej konkurs plastyczny pt: ”Kolorowy Świat”

Akademia Samorządowca

W dniach 06-07 czerwca 2016 r. przedstawiciel NIST uczestniczył w szkoleniu z cyklu „Akademia Samorządowca” organizowanym przez Łódzką Agencję Rozwoju Regionalnego.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Kolorowy Świat"

W dniu 03.06.2016 Pani Iwona Wieczorek - Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego na zaproszenie Zarządu Oddziału Łódzkiego Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę w Ozorkowie uczestniczyła w obradach Komisji Konkursowej. Ogłoszenie wyników oraz uroczyste wręczenie nagród laureatem konkursu plastycznego pt. „Kolorowy Świat” odbędzie się w dniu 8.06.2016 r. na IX Pikniku Integracyjnym, w którym uczestniczyć będą także przedstawiciele NIST.

Ogólnopolska Samorządowa Debata Oświatowa

W dniu 2 czerwca 2016 r. przedstawiciel Narodowego Instytut Samorządu Terytorialnego uczestniczył w Ogólnopolskiej Samorządowej Debacie Oświatowej zorganizowanej przez sześć krajowych korporacji samorządowych.

1-20   ...   661-680   681-700   701-720   721-740   741-760   761-769  
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
rss

Copyright © 2024 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego