NIST - powrót do strony głównej
Z lewej strony ozdobny napis Niepodległa po prawej stronie drukowanymi literami napis: Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości
Strona główna » Wydarzenia NIST

Wydarzenia NIST


Pierwsze spotkanie on-line w ramach drugiej edycji projektu pn. Akademii Liderów Województwa Łódzkiego
Pierwsze spotkanie on-line w ramach drugiej edycji projektu pn. Akademii Liderów Województwa Łódzkiego

Pierwsze spotkanie on-line w ramach drugiej edycji projektu pn. Akademii Liderów Województwa Łódzkiego za nami!

26 marca 2022 r. w formule on-line odbył się pierwszy zjazd drugiej edycji projektu pn. „Akademia Liderów Województwa Łódzkiego”.

PFRON ogłosił program dofinansowań dla samorządów, które pomagają niepełnosprawnym uchodźcom

Samorządy mogą ubiegać się o dofinansowanie z PFRON na pomoc niepełnosprawnym uchodźcom, którzy przybyli do Polski w związku z agresją Rosji na Ukrainę. Pieniądze można otrzymać za działania, które już zostały zrealizowane, ale nie wcześniej niż 24 lutego 2022r.

II Samorządowy Kongres Finansowy w Sopocie

W dniach 11-12 kwietnia 2022 r. odbędzie się II Samorządowy Kongres Finansowy w Sopocie. Jest on realizowany w ramach inicjatywy Local Trends.

Czy samorządy są gotowe na współfinansowanie projektów unijnych? - Raport z badania przeprowadzonego na zlecenie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej

Przedstawiamy Państwu wyniki badania pt. Oszacowanie środków niezbędnych do zapewnienia krajowego wkładu publicznego do projektów realizowanych w ramach perspektywy finansowej 2021-2027. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej już po raz drugi zleciło projekt, którego celem jest analiza możliwości zapewnienia przez JST wkładu własnego dla projektów dofinansowanych ze środków unijnych oraz oszacowanie wielkości środków niezbędnych do zapewnienia tego wkładu. Wyniki badania mają posłużyć lepszemu przygotowaniu się do realizacji kolejnej unijnej perspektywy finansowej.

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy zwiększającej dostępność mieszkań czynszowych i komunalnych

Utrzymanie dynamiki rozwoju społecznego sektora mieszkaniowego wymaga kolejnych rozwiązań legislacyjnych. Propozycje Ministerstwa Rozwoju i Technologii, zawarte w projekcie ustawy o zmianie niektórych ustaw w zakresie sposobu finansowania programów mieszkaniowych, mają na celu podtrzymanie wzrostowego trendu dostępności mieszkań czynszowych i komunalnych.

Podpisanie porozumienia z Centrum e-Zdrowia, 21 marca 2022r., Warszawa

21 marca 2022r. miało miejsce podpisanie porozumienia pomiędzy Centrum e-Zdrowia reprezentowanym przez Dyrektora Pawła Kikosickiego a Narodowym Instytutem Samorządu Terytorialnego, który reprezentowała Pani dr Iwona Wieczorek, Dyrektor NIST.

Obchody 80. Rocznicy Zbrodni Zgierskiej, 18 marca 2022 r., Zgierz
Obchody 80. Rocznicy Zbrodni Zgierskiej, 18 marca 2022 r., Zgierz

Obchody 80. Rocznicy Zbrodni Zgierskiej, 18 marca 2022 r., Zgierz

18 marca 2022 r. rozpoczęły się obchody 80. Rocznicy Zbrodni Zgierskiej, w ramach których miało miejsce otwarcie dwóch wystaw plenerowych zatytułowanych „Nasza pamięć Was Ocali. W 80. Rocznicę Zbrodni Zgirskiej” oraz „Wartheland. Dzieje zbrodni”.

Szkolenie on-line Narodowego Instytutu Dziedzictwa - „Zarządzanie dziedzictwem na poziomie lokalnym i ujmowanie dziedzictwa w rewitalizacji”, 23 kwietnia 2022r.

Narodowy Instytut Dziedzictwa oraz Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego zapraszają na szkolenie – „Zarządzanie dziedzictwem na poziomie lokalnym i ujmowanie dziedzictwa w rewitalizacji”, które odbędzie się 23 kwietnia br. Program został opracowany z myślą o osobach i organizacjach działających na rzecz lokalnego dziedzictwa materialnego i niematerialnego. Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Inauguracja drugiej edycji projektu pn. Akademia Liderów Województwa Łódzkiego, 12 marca 2022 r., Łódź
Inauguracja drugiej edycji projektu pn. Akademia Liderów Województwa Łódzkiego, 12 marca 2022 r., Łódź

Inauguracja drugiej edycji projektu pn. Akademia Liderów Województwa Łódzkiego, 12 marca 2022 r., Łódź

12 marca 2022 r. w Muzeum Pałac Herbsta odbyła się uroczysta inauguracja drugiej edycji projektu pod nazwą „Akademia Liderów Województwa Łódzkiego”. Projekt jest realizowany przez Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego. Został objęty patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego - Pana Grzegorza Schreibera.

Powołanie Pani dr Iwony Wieczorek - Dyrektora NIST do Rady Biznesu przy Filii Uniwersytetu Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim

11 marca 2022r. Pani dr Agnieszka Jaworowicz-Rudolf - pełnomocnik Dziekana Filii UŁ w Tomaszowie Mazowieckim ds. kontaktów z otoczeniem zewnętrznym przekazała na ręce Pani dr Iwony Wieczorek - Dyrektora NIST powołanie do działającej przy Filii Rady Biznesu. Uroczystość odbyła się w siedzibie Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego.

16 marca 2022r. rusza system rejestracji uchodźców z Ukrainy

- Rejestracja uchodźców z Ukrainy, którzy chcą uzyskać numer PESEL i pozostać w Polsce rozpocznie się w najbliższą środę 16 marca br. – poinformował Wiceminister Paweł Szefernaker podczas konferencji prasowej, która odbyła się 12 marca br. w KPRM. W konferencji wzięli również udział Piotr Müller, Rzecznik Rządu, Janusz Cieszyński, Pełnomocnik Rządu ds. Cyberbezpieczeństwa oraz Paweł Jabłoński, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Ustawa o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa podpisana przez Prezydenta

W sobotę (12 marca 2022) Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa. Nowe rozwiązania wejdą w życie, co do zasady, z dniem ogłoszenia w Dzienniku Ustaw i będą obowiązywać z mocą wsteczną od 24 lutego 2022 r.

List Ministra Edukacji i Nauki do dyrektorów, nauczycieli, pracowników oświaty, samorządowców, rodziców i uczniów

11 marca 2022 Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek wystosował list do dyrektorów, nauczycieli, pracowników oświaty, samorządowców, rodziców i uczniów w związku z wojną na terytorium Ukrainy i przyjmowaniem uczniów ukraińskich do polskich szkół.

Rozstrzygnięto nabór do programu „Kultura cyfrowa”

Rozstrzygnięto nabór do programu „Kultura cyfrowa”. Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński przyznał ponad 4,8 mln zł na dofinansowanie 54 projektów. Do programu zgłoszono 241 wniosków.

MFiPR ogłasza konkurs dla gmin „Bezpieczny pieszy – doposażenie przejść dla pieszych i doposażenie szkół w zakresie edukacji komunikacyjnej”

100 mln zł z funduszy europejskich zostanie zainwestowane w ramach ogłoszonego dziś przez MFiPR konkursu „Bezpieczny pieszy - doposażenie przejść dla pieszych i doposażenie szkół w zakresie edukacji komunikacyjnej”. Dofinansowanie w wysokości 85% wartości zadania można przeznaczyć m.in. na nowe przejścia dla pieszych, progi zwalniające, wyświetlacze czasu i prędkości.

Prezydent rozmawiał z samorządowcami o pomocy Ukrainie

Prezydent Andrzej Duda zaprosił 3 marca przedstawicieli organizacji samorządowych na spotkanie. Dziękował za organizację pomocy uchodźcom i zapewniał, że jest otwarty na nowe inicjatywy pomocowe.

Związek Powiatów Polskich opublikował listę samorządów, którym można przekazywać wsparcie finansowe

Obecnie zestawiamy listę samorządów, którym można przekazywać wsparcie finansowe. Na konta można kierować wpłaty z tytułu pomocy finansowej innej jednostki samorządu terytorialnego na kryzys uchodźczy związany z wojną na Ukrainie. Darowizny finansowe przekazane na niżej wskazane konta będą wykorzystywane jedynie na zakup niezbędnych rzeczy związanych z niesieniem pomocy humanitarnej uchodźcom z Ukrainy.

100 milionów złotych dla samorządów na zwiększenie bezpieczeństwa na drogach

Gminy będą mogły otrzymać unijne dofinansowanie na poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w miejscach o największej liczbie wypadków oraz w okolicy budynków publicznych, takich jak szkoły, przychodnie zdrowia czy dworce. Będą również pieniądze na edukację dzieci. Rusza konkurs „Bezpieczny pieszy – doposażenie przejść dla pieszych i doposażenie szkół w zakresie edukacji komunikacyjnej”.

Projekt ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w wykazie prac rządu

Przedłożony przez MSWiA projekt ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy zamieszczono w wykazie prac legislacyjnych rządu. Przewidziane w nim rozwiązania dotyczą m.in. pracy, kształcenia i legalności pobytu Ukraińców w Polsce, a także utworzenia rezerwy celowej na finansowanie niesionej im pomocy.

Nowatorski projekt Samorządu Województwa Łódzkiego „Drzwi do kultury”.

Dostęp do spektakli, oper, koncertów, filmów, zabytków, książek, ale również warsztatów, wykładów, lekcji muzealnych, szkoleń, wywiadów, recenzji. Wszystko za pośrednictwem smartfona, laptopa czy komputera, bez wychodzenia z domu. Szeroki dostęp do oferty instytucji kultury Województwa Łódzkiego zapewni nowatorski i jedyny taki w Polsce projekt naszego samorządu „Drzwi do kultury”.

1-20   ...   241-260   261-280   281-300   301-320   321-340   ...   1581-1598  
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
rss

Copyright © 2024 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego