NIST - powrót do strony głównej
Z lewej strony ozdobny napis Niepodległa po prawej stronie drukowanymi literami napis: Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości
Strona główna » Wydarzenia NIST

Wydarzenia NIST


Piknik w Tumie pod Łęczycą rozpoczyna cykl spotkań z Funduszami Europejskimi w województwie łódzkim

22 kwietnia 2022r. dr Iwona Wieczorek - Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego uczestniczyła w Tumie pod Łęczycą w inauguracji cyklu spotkań z Funduszami Europejskimi, których organizatorem jest Grzegorz Schreiber, Marszałek Województwa Łódzkiego. Piknik poprzedziło spotkanie Pana Marszałka z samorządowcami, które obyło się w Urzędzie Gminy Góra św. Małgorzaty.

Spotkanie z Marszałkiem Województwa Łódzkiego w ramach w ramach cyklu „Porozmawiajmy w Łódzkiem”
Spotkanie z Marszałkiem Województwa Łódzkiego w ramach w ramach cyklu „Porozmawiajmy w Łódzkiem”

Spotkanie z Marszałkiem Województwa Łódzkiego w ramach w ramach cyklu „Porozmawiajmy w Łódzkiem”

22 kwietnia 2022 r. Pani dr Iwona Wieczorek - Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego uczestniczyła w spotkaniu z Panem Marszałkiem Województwa Łódzkiego Grzegorzem Schreiberem w ramach cyklu spotkań „Porozmawiajmy w Łódzkiem”.

Szkolenia NID „Zarządzanie dziedzictwem na poziomie lokalnym i ujmowanie dziedzictwa w rewitalizacji”

W imieniu dr hab. Katarzyny Zalasińskiej, Dyrektor Narodowego Instytutu Dziedzictwa zapraszamy na szkolenie pt. „Zarządzanie dziedzictwem na poziomie lokalnym i ujmowanie dziedzictwa w rewitalizacji”, dla gmin Województwa Łódzkiego i Warminsko-Mazurskiego. Szkolenie jest współorganizowane na Warmii i Mazurach we współpracy z Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego, panem Gustawem Markiem Brzezinem.

Logotyp Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego przedstawiający skrót pierwszych liter nazwy jednostki wpisanych w obrys mapy Polski w kolorze czerwonym na białym tle
Logotyp Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego przedstawiający skrót pierwszych liter nazwy jednostki wpisanych w obrys mapy Polski w kolorze czerwonym na białym tle

Konferencja Człowiek w środowisku zamieszkania: wyzwania XXI wieku, 20 kwietnia 2022 r., Uniwersytet Łódzki

20 kwietnia 2022 r. w godzinach 10.00-16.00 na Uniwersytecie Łódzkim odbędzie się konferencja naukowa online pt.: Człowiek w środowisku zamieszkania: wyzwania XXI wieku.

Nowelizacja ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy

W Dzienniku Ustaw opublikowano nowelizację ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa. Zmieniona regulacja precyzuje m.in. przepisy dotyczące nadawania numerów PESEL, organizacji zajęć edukacyjnych oraz kwestii związanych z zapewnieniem miejsc do mieszkania dla uchodźców.

Ruszył nabór do Programu Wspólnie dla dziedzictwa w 2022 roku

Celem Programu, który adresowany jest do organizacji pozarządowych, jest tworzenie warunków do zrównoważonej ochrony dziedzictwa kulturowego i wykorzystania jago wartości dla rozwoju społecznego obecnych i przyszłych pokoleń.

Rozstrzygniecie drugiego naboru w Programie Inwestycji Strategicznych na przełomie maja i czerwca 2022r.

Drugi nabór w Programie Inwestycji Strategicznych będzie rozstrzygnięty na przełomie maja i czerwca, tak żeby przed wakacjami samorządy mogły rozpocząć działania – poinformował na kongresie w Mikołajkach wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker.

II Samorządowy Kongres Finansowy, 10-11 kwietnia 2022r. , Sopot

Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego dr Iwona Wieczorek uczestniczyła w II Samorządowym Kongresie Finansowym w Sopocie, które odbyło się w dniach 10-11 kwietnia 2022r. Hasłem przewodnim II edycji było „Reformy a przyszłość finansowa samorządów”. W ponad 20 panelach wzięli udział przedstawiciele ministerstw, samorządowcy, reprezentanci świata nauko oraz eksperci finansowi. W otwarciu kongresu wzięli udział Marek Woźniak - Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Mieczysław Struk - Marszałek Województwa Pomorskiego, Jacek Jaśkowiak - Prezydent Miasta Poznania i Jacek Karnowski - Prezydent Miasta Sopotu.

VII Europejski Kongres Samorządów, 11-12 kwietnia 2022 r., Mikołajki

Europejski Kongres Samorządów to platforma wymiany poglądów oraz miejsce spotkań liderów samorządowych, elit regionalnych z przedstawicielami administracji państwowej, organizacji pozarządowych i biznesu.

Pierwsze spotkanie on-line w ramach drugiej edycji projektu pn. Akademii Liderów Województwa Łódzkiego
Pierwsze spotkanie on-line w ramach drugiej edycji projektu pn. Akademii Liderów Województwa Łódzkiego

Pierwsze spotkanie on-line w ramach drugiej edycji projektu pn. Akademii Liderów Województwa Łódzkiego za nami!

26 marca 2022 r. w formule on-line odbył się pierwszy zjazd drugiej edycji projektu pn. „Akademia Liderów Województwa Łódzkiego”.

PFRON ogłosił program dofinansowań dla samorządów, które pomagają niepełnosprawnym uchodźcom

Samorządy mogą ubiegać się o dofinansowanie z PFRON na pomoc niepełnosprawnym uchodźcom, którzy przybyli do Polski w związku z agresją Rosji na Ukrainę. Pieniądze można otrzymać za działania, które już zostały zrealizowane, ale nie wcześniej niż 24 lutego 2022r.

II Samorządowy Kongres Finansowy w Sopocie

W dniach 11-12 kwietnia 2022 r. odbędzie się II Samorządowy Kongres Finansowy w Sopocie. Jest on realizowany w ramach inicjatywy Local Trends.

Czy samorządy są gotowe na współfinansowanie projektów unijnych? - Raport z badania przeprowadzonego na zlecenie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej

Przedstawiamy Państwu wyniki badania pt. Oszacowanie środków niezbędnych do zapewnienia krajowego wkładu publicznego do projektów realizowanych w ramach perspektywy finansowej 2021-2027. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej już po raz drugi zleciło projekt, którego celem jest analiza możliwości zapewnienia przez JST wkładu własnego dla projektów dofinansowanych ze środków unijnych oraz oszacowanie wielkości środków niezbędnych do zapewnienia tego wkładu. Wyniki badania mają posłużyć lepszemu przygotowaniu się do realizacji kolejnej unijnej perspektywy finansowej.

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy zwiększającej dostępność mieszkań czynszowych i komunalnych

Utrzymanie dynamiki rozwoju społecznego sektora mieszkaniowego wymaga kolejnych rozwiązań legislacyjnych. Propozycje Ministerstwa Rozwoju i Technologii, zawarte w projekcie ustawy o zmianie niektórych ustaw w zakresie sposobu finansowania programów mieszkaniowych, mają na celu podtrzymanie wzrostowego trendu dostępności mieszkań czynszowych i komunalnych.

Podpisanie porozumienia z Centrum e-Zdrowia, 21 marca 2022r., Warszawa

21 marca 2022r. miało miejsce podpisanie porozumienia pomiędzy Centrum e-Zdrowia reprezentowanym przez Dyrektora Pawła Kikosickiego a Narodowym Instytutem Samorządu Terytorialnego, który reprezentowała Pani dr Iwona Wieczorek, Dyrektor NIST.

Obchody 80. Rocznicy Zbrodni Zgierskiej, 18 marca 2022 r., Zgierz
Obchody 80. Rocznicy Zbrodni Zgierskiej, 18 marca 2022 r., Zgierz

Obchody 80. Rocznicy Zbrodni Zgierskiej, 18 marca 2022 r., Zgierz

18 marca 2022 r. rozpoczęły się obchody 80. Rocznicy Zbrodni Zgierskiej, w ramach których miało miejsce otwarcie dwóch wystaw plenerowych zatytułowanych „Nasza pamięć Was Ocali. W 80. Rocznicę Zbrodni Zgirskiej” oraz „Wartheland. Dzieje zbrodni”.

Szkolenie on-line Narodowego Instytutu Dziedzictwa - „Zarządzanie dziedzictwem na poziomie lokalnym i ujmowanie dziedzictwa w rewitalizacji”, 23 kwietnia 2022r.

Narodowy Instytut Dziedzictwa oraz Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego zapraszają na szkolenie – „Zarządzanie dziedzictwem na poziomie lokalnym i ujmowanie dziedzictwa w rewitalizacji”, które odbędzie się 23 kwietnia br. Program został opracowany z myślą o osobach i organizacjach działających na rzecz lokalnego dziedzictwa materialnego i niematerialnego. Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Inauguracja drugiej edycji projektu pn. Akademia Liderów Województwa Łódzkiego, 12 marca 2022 r., Łódź
Inauguracja drugiej edycji projektu pn. Akademia Liderów Województwa Łódzkiego, 12 marca 2022 r., Łódź

Inauguracja drugiej edycji projektu pn. Akademia Liderów Województwa Łódzkiego, 12 marca 2022 r., Łódź

12 marca 2022 r. w Muzeum Pałac Herbsta odbyła się uroczysta inauguracja drugiej edycji projektu pod nazwą „Akademia Liderów Województwa Łódzkiego”. Projekt jest realizowany przez Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego. Został objęty patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego - Pana Grzegorza Schreibera.

Powołanie Pani dr Iwony Wieczorek - Dyrektora NIST do Rady Biznesu przy Filii Uniwersytetu Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim

11 marca 2022r. Pani dr Agnieszka Jaworowicz-Rudolf - pełnomocnik Dziekana Filii UŁ w Tomaszowie Mazowieckim ds. kontaktów z otoczeniem zewnętrznym przekazała na ręce Pani dr Iwony Wieczorek - Dyrektora NIST powołanie do działającej przy Filii Rady Biznesu. Uroczystość odbyła się w siedzibie Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego.

16 marca 2022r. rusza system rejestracji uchodźców z Ukrainy

- Rejestracja uchodźców z Ukrainy, którzy chcą uzyskać numer PESEL i pozostać w Polsce rozpocznie się w najbliższą środę 16 marca br. – poinformował Wiceminister Paweł Szefernaker podczas konferencji prasowej, która odbyła się 12 marca br. w KPRM. W konferencji wzięli również udział Piotr Müller, Rzecznik Rządu, Janusz Cieszyński, Pełnomocnik Rządu ds. Cyberbezpieczeństwa oraz Paweł Jabłoński, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

1-20   ...   61-80   81-100   101-120   121-140   141-160   ...   621-639  
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
rss

Copyright © 2023 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego