NIST - powrót do strony głównej
Z lewej strony ozdobny napis Niepodległa po prawej stronie drukowanymi literami napis: Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości
Strona główna » Wydarzenia NIST

Wydarzenia NIST


Porozumienie o współpracy między Narodowym Instytutem Samorządu Terytorialnego a Filią Uniwersytetu w Tomaszowie Mazowieckim, 11 stycznia 2023 r., Łódź

11 stycznia 2023 r. w siedzibie Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego dr Iwona Wieczorek  - Dyrektor Instytutu oraz dr Agnieszka Jaworowicz-Rudolf - Pełnomocnik Dziekana Filii Uniwersytetu Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim podpisały porozumienie o współpracy.

Spotkanie Noworoczne Związku Gmin Pomorskich, 5 stycznia 2023 r.

Dr Iwona Wieczorek, Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego, wzięła udział  w dniu 5 stycznia 2023 r. w Spotkaniu Noworocznym Związku Gmin Pomorskich. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele zrzeszonych w ZGP samorządów, reprezentanci administracji publicznej, służby mundurowe.

Od 1 stycznia 2023 r. na mapie Polski pojawiło się 15 nowych miast.

Od 1 stycznia 2023 r. na mapie Polski pojawiło się 15 nowych miast, których obecnie jest 979. Premier Mateusz Morawiecki wręczył akty nadania praw miejskich oraz klucze do miast.

Wigilia zorganizowana przez Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki, 20 grudnia 2022 r., Ozorków

Dnia 20 grudnia 2022 r. w Ozorkowie odbyła się wigilia zorganizowana przez Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki, w której uczestniczyła Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego dr Iwona Wieczorek wraz z pracownikami.

Spotkanie Opłatkowe Samorządowców Województwa Łódzkiego, 19 grudnia 2022 r.

19 grudnia 2022 r. Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego dr Iwona Wieczorek wzięła udział w Spotkaniu Opłatkowym Samorządowców Województwa Łódzkiego. Na samorządową wigilię do Teatru Wielkiego w Łodzi zaprosili Grzegorz Schreiber, Marszałek Województwa Łódzkiego i Wojewoda Tobiasz Bocheński.

Premiera filmu dokumentalnego „To się nie kończy… Historia dzieci z obozu na Przemysłowej”, 7 grudnia 2022 r. ,Teatr Wielki w Łodzi

Przedstawiciel Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego uczestniczył w uroczystej premierze filmu dokumentalnego „To się nie kończy… Historia dzieci z obozu na Przemysłowej”. Premiera wpisuje się w obchody 80. rocznicy utworzenia niemieckiego obozu koncentracyjnego dla polskich dzieci przy ul. Przemysłowej w Łodzi. Historia obozu, którą na co dzień przybliża Muzeum Dzieci Polskich – ofiar totalitaryzmu, jest niezwykle poruszająca, gdyż opowiada o tragicznych losach dzieci – bezbronnych ofiarach II wojny światowej.

Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, 29 listopada 2022 r.

29 listopada br. w siedzibie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji obradowała Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Konferencja „Perspektywy e-zdrowia", 29 listopada 2022 r. , Warszawa

29 listopada 2022r. w Warszawie odbyła się Konferencja organizowana w ramach Akademii CeZ, której partnerem było Ministerstwo Zdrowia. Wydarzenie miało miejsce po raz czwarty jednak po raz pierwszy pod nazwą „Perspektywy e-zdrowia”.


Wojewódzki Finał „Konkursu sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie”, 25 listopada 2022 r.

25 listopada 2022 roku w hali sportowej Akademickiego Centrum Sportowo – Dydaktycznego Politechniki Łódzkiej „Zatoka Sportu” przy alei Politechniki 10 odbył się Wojewódzki Finał „Konkursu sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie”, realizowany w ramach działań profilaktycznych pn. „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa”.

Debata historyczna ,,Niemiecki obóz koncentracyjny dla polskich dzieci przy ul. Przemysłowej w Łodzi", 24 listopada 2022, Łódź

24 listopada 2022 r. Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego dr Iwona Wieczorek wzięła udział w debacie historycznej ,,Niemiecki obóz koncentracyjny dla polskich dzieci przy ul. Przemysłowej w Łodzi", która odbyła się w siedzibie Muzeum przy ul. Piotrkowskiej 90 w Łodzi.

29 listopada 2022 r., o godz. 14:00 odbędzie się organizowany przez Narodowy Instytut Dziedzictwa webinar pn. „Zintegrowane podejście do zarządzania dziedzictwem w gminach”.

29 listopada 2022 r., o godz. 14:00 odbędzie się organizowany przez Narodowy Instytut Dziedzictwa webinar pn. „Zintegrowane podejście do zarządzania dziedzictwem w gminach”. Zaprezentowane zostaną na nim dwa kluczowe zagadnienia ujęte w poradniku dla gmin (i innych liderów lokalnych): „Zintegrowane zarządzanie dziedzictwem kulturowym w rozwoju lokalnym”.

Prezydent Andrzej Duda podpisał 22 listopada 2022 r. ustawę, która wydłuża kadencję samorządów do 30 kwietnia 2024 r.

Ustawa ma na celu rozdzielenie dat wyborów parlamentarnych i samorządowych. Zgodnie z wcześniejszym kalendarzem wyborczym jedne i drugie miały odbyć się jesienią 2023 r. Jak poinformowano na stronie Kancelarii Prezydenta RP ustawa o przedłużeniu kadencji organów jednostek samorządu terytorialnego "ma charakter epizodyczny, co oznacza, że jej przepisy wprowadzają czasowe odstępstwo od uregulowanej już materii". "Cel ustawy ma być zatem osiągnięty przez przedłużenie trwającej obecnie kadencji organów samorządu terytorialnego do dnia 30 kwietnia 2024 r." - zaznaczono.

Porozumienie o współpracy między Muzeum Dzieci Polskich – ofiar totalitaryzmu a Narodowym Instytutem Samorządu Terytorialnego, 18 listopada 2022 r., Łódź

18 listopada 2022 r. dr Ireneusz Piotr Maj, dyrektor Muzeum Dzieci Polskich - ofiar totalitaryzmu, oraz dr Iwona Wieczorek, dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego, podpiszą porozumienie o współpracy, której celem jest m.in. wspólna organizacja konferencji, seminariów oraz warsztatów, szkoleń i spotkań informacyjnych a także pogłębianie więzi międzypokoleniowych, kształtowania wśród młodego pokolenia i społeczności samorządowych wrażliwości historycznej i postaw patriotycznych.

Dzięki Funduszowi Dopłat gminy zwiększyły zasoby o 7 tys. mieszkań

Dzięki wsparciu z Funduszu Dopłat gminy w całym kraju zwiększyły swoje zasoby o 7 tys. mieszkań – powiedział minister rozwoju i technologii Waldemar Buda prezentując jako przykład innowacyjny budynek wielorodzinny w Koszalinie wybudowany przez miejscowy TBS. Minister zapowiedział też kontynuację programów wspierających budownictwo czynszowe.

Raport Sekretarza Stanu w MSWiA Pawła Szefernakera podsumowujący działania Polski na rzecz pomocy uchodźcom wojennym z Ukrainy

10 listopada 2022 r. Wiceminister Paweł Szefernaker, Pełnomocnik rządu do spraw uchodźców wojennych z Ukrainy zaprezentował raport podsumowujący pomoc, jakiej Polska od 24 lutego 2022 roku udzieliła ukraińskim uchodźcom uciekającym przed wojną. W spotkaniu uczestniczyli także podsekretarz stanu w MSWiA Bartosz Grodecki, wojewodowie, przedstawiciele samorządowców, organizacji pozarządowych oraz frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. Organizatorem wydarzenia był Joachim Brudziński, poseł do Parlamentu Europejskiego.

Wojewódzkie Obchody Dnia Pracownika Socjalnego, 14 listopada 2022 r.

14 listopada 2022 r. przedstawiciel Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego wziął udział w uroczystości w Wojewódzkich Obchodach Dnia Pracownika Socjalnego, które odbyły się w Akademii Muzycznej w Łodzi. Obchody zorganizowało – w imieniu Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera – Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Podczas gali uhonorowani zostali przedstawiciele instytucji zaangażowanych w pomoc społeczną.

104. rocznicy odzyskania niepodległości, 11 listopada 2022, Warszawa

11 listopada 2022 r. przedstawiciel Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego uczestniczył w uroczystym złożeniu kwiatów pod pomnikiem Marszałka Piłsudskiego oraz koncercie zorganizowanym przez Biuro Programu Niepodległa. Koncert w wykonaniu Ferajny z Hoovera rozpoczął cykl wydarzeń, w ramach których zaplanowano także warsztaty dla najmłodszych, potańcówkę, marsz nordic walking i dodatkowe niespodzianki.

Uroczystości w Białej z okazji Narodowego Święta Niepodległości, 11 listopada 2022 r.

11 listopada 2022 roku z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbyły się uroczystości w Białej.

Miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości, 11 listopada 2022 r., Zgierz

W dniu 11 listopada 2022 roku w Zgierzu odbyły się miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości z okazji 104. Rocznicy odzyskania niepodległości.

1-20   ...   101-120   121-140   141-160   161-180   181-200   ...   761-762  
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
rss

Copyright © 2024 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego