NIST - powrót do strony głównej
Z lewej strony ozdobny napis Niepodległa po prawej stronie drukowanymi literami napis: Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości
Strona główna » Wydarzenia NIST

Wydarzenia NIST


Wsparcie dla jednostek samorządu terytorialnego w ramach nowej perspektywy finansowej 2021-2027

Jednostki samorządu terytorialnego oraz przedsiębiorcy pozostaną głównymi beneficjentami funduszy w nowej perspektywie finansowej UE. Łączna kwota, którą w oparciu o Umowę Partnerstwa, nasz kraj będzie mógł przeznaczyć na realizację projektów w całej Polsce, wynosi 76 mld euro. Pieniądze te zainwestujemy w innowacje, przedsiębiorczość, cyfryzację, infrastrukturę komunalną, ochronę środowiska, energetykę, edukację, dostępność i sprawy społeczne.

Dofinansowanie dla jst na modernizację oświetlenia drogowego w ramach programu „Rozświetlamy Polskę”

Do 18 września 2023 r. samorządy mają czas na ubieganie się o dofinansowanie modernizacji oświetlenia drogowego w ramach programu „Rozświetlamy Polskę”.

Forum Zielonych Inwestycji PFR, 4 września 2023 r. , Warszawa

W poniedziałek 4 września 2023 r. w godz. 11.00-13.00 warszawskim Centralnym Domu Technologii przy ul. Kruczej 50 odbędzie się Forum Zielonych Inwestycji PFR.

Uroczystość upamiętnienia 160.Rocznicy Bitwy Oddziału Rotmistrza Walentego Parczewskiego, 01 września 2023 r, ,Wilamów

01 września 2023 r. Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego – dr Iwona Wieczorek uczestniczyła w uroczystości upamiętnienia 160.Rocznicy Bitwy Oddziału Rotmistrza Walentego Parczewskiego z udziałem Wojskowej Asysty Honorowej z 1 Dywizjonu Lotniczego w Leźnicy Wielkiej w Wilamowie.

Dożynki Gminy Zgierz, 27 sierpnia 2023 r., Dzierżązna

27 sierpnia 2023 r., w Gminnym Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Dzierżąznej obyło się Święto Plonów Gminy Zgierz. Uroczystość rozpoczął barwny Korowód Dożynkowy, po którym podczas uroczystej Mszy Świętej podziękowano rolnikom za ich trud pracy. Oficjalne obchody zakończyła Ceremonia Obrzędowa. Wydarzenie ubogaciły liczne występny artystów oraz piknik.

Dożynki Województwa Łódzkiego , 20 sierpnia 2023 r., Paradyż

20 sierpnia 2023 r., Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego – dr Iwona Wieczorek uczestniczyła w Dożynkach Województwa Łódzkiego, które w tym roku odbyły się w Paradyżu. Marszałek Województwa Łodzkiego - Grzegorz Schreiber podzielił się dożynkowym chlebem upieczonym z tegorocznych plonów z rolnikami z całego regionu, dziękując im za ciężką, całoroczną pracę. W wydarzeniu wziął udział wiceprezes Rady Ministrów RP - Jarosław Kaczyński, a także komisarz UE ds. rolnictwa - Janusz Wojciechowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi - Robert Telus, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej -Wojciech Skurkiewicz, marszałek senior Sejmu IX kadencji - Antoni Macierewicz, posłowie, Zarząd Województwa Łódzkiego: wicemarszałkowie Piotr Adamczyk i Zbigniew Ziemba oraz członkowie zarządu -Robert Baryła i Andrzej Górczyński.

Święto Wojska Polskiego, 15 sierpnia 2023 r. , Biała

15 sierpnia 2023 r. przedstawiciel Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego uczestniczył w Święcie Wojska Polskiego w Białej.

Święto Wojska Polskiego, 15 sierpnia 2023 r. , Łódź

15 sierpnia 2023 r. przedstawiciel Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego uczestniczył w Święcie Wojska Polskiego w Łodzi. Obchody rozpoczęła uroczysta msza św. pod przewodnictwem kardynała Grzegorza Rysia, po której na Placu Katedralnym, przed Grobem Nieznanego Żołnierza, odbyła się uroczysta zmiana warty, apel pamięci, salwa honorowa, i defilada kompanii honorowych.

20 lipca 2023 r. rusza kolejny nabór do Programu Inwestycji Strategicznych

20 lipca 2023 roku rusza kolejny nabór do Programu Inwestycji Strategicznych. W puli ma się znaleźć 25-30 mld zł. Wnioski będzie można składać do 16 sierpnia 2023 r. Nabór do Programu skierowany jest do jednostek samorządu terytorialnego i ich związków. Wszystkie gminy, powiaty i województwa mogą złożyć po trzy wnioski.

RIO podsumowało 30 lat działalności

W 2023 roku przypada 30-lecie działalności Regionalnych Izb Obrachunkowych. W opracowaniu przygotowanym przez Krajową Radę RIO podsumowano najważniejsze obszary działalności izb obrachunkowych.

Ruszył nabór wniosków do projektu „Cyberbezpieczny samorząd”

19 lipca 2023 roku ruszył nabór wniosków do projektu „Cyberbezpieczny samorząd”. Na poprawę bezpieczeństwa jednostek samorządu terytorialnego przewidziano od 200 do 850 tys. zł. Środki mogą być przeznaczone na zakup, wdrożenie i konfigurację systemów oraz urządzeń i usług, których celem będzie podniesienie poziomu bezpieczeństwa cyfrowego. Nabór potrwa do 30 września 2023 r.

Łódzkie Wojewódzkie Obchody Święta Policji, 17 lipca 2023 roku

17 lipca 2023 r. Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego – dr Iwona Wieczorek uczestniczyła w Łódzkim Wojewódzkim Obchodzie Święta Policji. Uroczystość odbyła się w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, zgromadził kadrę kierowniczą Łódzkiej Policji z Komendantem Wojewódzkim Policji w Łodzi nadinspektorem Sławomirem Litwinem oraz Zastępcą Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariuszem Augustyniakiem.

Wojewódzkie Obchody Święta Policji, 14 lipca 2023 r, Bytów

14 lipca 2023 roku na Zamku w Bytowie odbyła się uroczystość z okazji Wojewódzkich Obchodów Święta Policji. Wzięła w nich udział dr Iwona Wieczorek – Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego.

Festiwal Ogrodniczy pt. „Województwo Łódzkie Ogrodem Polski” 24 czerwca 2023 r., Nieborów

W dniu 24 czerwca 2023r. w Nieborowie odbył się Festiwal Ogrodniczy pt. „Województwo Łódzkie Ogrodem Polski” zorganizowany przez Grzegorza Schreibera – Marszałka Województwa Łódzkiego. Wydarzenie odbyło się w jednej z pereł województwa łódzkiego – ogrodach nieborowskiego pałacu Radziwiłłów. W wydarzeniu uczestniczyła dr Iwona Wieczorek - Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego w Łodzi wraz z pracownikami Instytutu. Dla odwiedzających przygotowano stoisko wystawiennicze oraz liczne atrakcje: konkursy z nagrodami, malowanie buziek dla dzieci oraz fotobudkę.

"Piknikowo i Sportowo, Aktywnie i Zdrowo z Województwem Łódzkim", Tum- 18 czerwca 2023 r.

W dniach 17-18 czerwca 2023 r. w Tumie koło Łęczycy odbył się Europejski Zjazd Rycerstwa. W otoczeniu historycznego Grodziska w Tumie przez całą sobotę i niedzielę, odwiedzający mogli przenieść się do średniowiecznej wioski. Zjazdowi towarzyszył piknik "Piknikowo i Sportowo, Aktywnie i Zdrowo z Województwem Łódzkim", który odbył się 18 czerwca 2023 r. W wydarzeniu uczestniczyła dr Iwona Wieczorek - Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego w Łodzi wraz z pracownikami Instytutu.

Porozumienie z Urzędem Statystycznym w Łodzi, 14 czerwca 2023 r.

14 czerwca br. dr Iwona Wieczorek - Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego oraz dr Artur Mikulec - Zastępca Dyrektora Urzędu Statystycznego w Łodzi podpisali porozumienie o współpracy.

Jubileusz 15-lecia Łaskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku- 6 czerwca 2023 r., Łask

6 czerwca 2023 r. w sali widowiskowej Łaskiego Domu Kultury odbył się Jubileusz 15 - lecia ŁUTW. W wydarzeniu wzięła udział dr Iwona Wieczorek - Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego. Uroczystość była okazja do podsumowania 15 lat działalności Uniwersytetu. Zaproszeni goście przekazali na ręce Aleksandry Tarnowskiej - Prezes Łaskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku życzenia oraz kwiaty. Podczas wydarzenia wręczono dyplomy "Przyjaciel ŁUTW" oraz "Certyfikaty dla Kryształowych Słuchaczy ŁUTW". Spotkanie ubogaciły liczne występny artystyczne.

Jubileusz 20 - lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pabianicach, 5 czerwca 2023 r.

5 czerwca 2023 r. reprezentant Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego uczestniczył w jubileuszu 20 - lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pabianicach. Pabianicki UTW Od dwóch dekad z sukcesem realizuje ideę kształcenia przez całe życie. Pani Dyrektor NIST dr Iwona Wieczorek skierowała do słuchaczy Uniwersytetu okolicznościowy list.

Zakończenie roku akademickiego 2022/2023 w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Zduńskiej Woli, 5 czerwca 2023 r.

5 czerwca 2023 r. reprezentant Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego uczestniczył w zakończenia roku akademickiego 2022/2023 w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Zduńskiej Woli. Funkcjonujący od 2007 r. Uniwersytet organizuje liczne prelekcje, spotkania, warsztaty oraz wycieczki integrujące lokalną społeczność. Celem działalności UTW jest rozwijanie sprawności intelektualnej, fizycznej i kulturalnej jego członków, a także budowanie więzi międzyludzkich, integrowanie środowiska ludzi starszych. Z okazji zakończenie kolejnego roku działalności UTW Pani Dyrektor NIST dr Iwona Wieczorek skierowała okolicznościowy list do słuchaczy.

Rozpoczęcie Lata z Województwem Łódzkim - 3 czerwca 2023r., Ostrów Warcki

3 czerwca 2023r. w Ostrowie Warckim (gmina Warta) odbyło się plenerowe wydarzenie „Rozpoczęcie Lata z Województwem Łódzkim” W wydarzeniu uczestniczyła dr Iwona Wieczorek - Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego w Łodzi wraz z pracownikami Instytutu.

1-20   ...   41-60   61-80   81-100   101-120   121-140   ...   761-762  
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
rss

Copyright © 2024 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego