NIST - powrót do strony głównej
Z lewej strony ozdobny napis Niepodległa po prawej stronie drukowanymi literami napis: Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości
Strona główna » Wydarzenia NIST

Wydarzenia NIST


Warsztaty CAF DEEP DIVE WORKSHOP, Wiedeń, 8-9 listopada 2022 r.

W dniach 8 i 9 listopada 2022 r. Dyrektor NIST dr Iwona Wieczorek wraz z p. Grzegorzem Nawrotem uczestniczyli w warsztatach CAF DEEP DIVE WORKSHOP podczas, których prezentowali doświadczenia instytucji sektora publicznego, które mają, bądź miały poświadczenia CAF.

XV Ogólnopolska Konferencja BGK dla JST - „Samorząd terytorialny – finanse w czasie kryzysu” , 7-8 listopada 2022 r., Warszawa

W dniach 7-8 listopada 2022 r. odbyła się w Warszawie XV edycja konferencji BGK dla JST, której tematem przewodnim był „Samorząd terytorialny – finanse w czasie kryzysu”. Konferencja Banku Gospodarstwa Krajowego dla jednostek samorządu terytorialnego jest wydarzeniem cyklicznym, organizowanym przez bank od 2005 roku. Tegoroczna edycja stanowiła płaszczyznę do dialogu w kontekście wyzwań stojących przed samorządami dotyczących możliwości realizacji planów inwestycyjnych w obliczu obecnego kryzysu czy nowych wymagań prawa krajowego i unijnego. W wydarzeniu uczestniczył przedstawiciel NIST.

Uroczystości wręczenia promes dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatów: łaskiego, sieradzkiego, poddębickiego i zduńskowolskiego, 7 listopada 2022 r., Goszczanów

7 listopada 2022 r. przedstawiciele NIST wzięli udział w uroczystości wręczenia promes dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatów: łaskiego, sieradzkiego, poddębickiego i zduńskowolskiego.

Wręczenie nagród medalistom VIII Spaceru i Biegu do Niepodległości w Grotnickim Lesie, 6 listopada 2022 r.

W dniu 6 listopada 2022 r. przedstawiciel Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego w imieniu Dyrektora – dr Iwony Wieczorek wręczył nagrody medalistom VIII Spaceru i Biegu do Niepodległości w Grotnickim Lesie.

Spotkanie w ramach promocji III edycji Akademii Liderów Województwa Łódzkiego w Liceum Ogólnokształcącym w Złoczewie, Liceum Ogólnokształcącym nr 2 w Wieluniu oraz Zespole Szkół w Lututowie, 4 listopada 2022 r.

W dniu 4 listopada 2022 r. przedstawiciele Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego w ramach promocji III edycji Akademii Liderów Województwa Łódzkiego odwiedzili Liceum Ogólnokształcące w Złoczewie, Liceum Ogólnokształcące nr 2 w Wieluniu oraz Zespół Szkół w Lututowie.

Wizyta przedstawicieli rumuńskiego Ministerstwa Rozwoju, Robót Publicznych i Administracji (MDPWA), 27 października 2022 r.

27 października 2022 r. NIST gościł przedstawicieli rumuńskiego Ministerstwa Rozwoju, Robót Publicznych i Administracji (MDPWA). Wizyta odbyła się w ramach projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS), którego celem jest przeanalizowanie sposobu organizacji i prowadzenia dialogu pomiędzy centralnymi a lokalnymi organami administracji publicznej oraz rozwój umiejętności i wiedzy pracowników organów i instytucji publicznych w zakresie rozwoju dialogu ze strukturami stowarzyszeniowymi terenowych organów administracji publicznej, a także wzmocnienie zdolności administracyjnych centralnych i lokalnych władz w celu optymalizacji procesu konsultacji.

Wręczenie promes dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, 24 października 2022 r. , Góra Św. Małgorzaty

24 października 2022 r. Dyrektor NIST – dr Iwona Wieczorek wzięła udział w uroczystości wręczenia promes dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Wydarzenie odbyło się w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Górze Św. Małgorzaty.

Uroczystości z okazji 130. rocznicy urodzin Generała Władysława Andersa oraz 15. rocznicy nadania imienia gen. Władysława Andersa Szkole Podstawowej w Nowem, 14 października 2022 r., Nowe

14 października 2022 r. odbyły się uroczystości z okazji 130. rocznicy urodzin Generała Władysława Andersa oraz 15. rocznicy nadania imienia gen. Władysława Andersa Szkole Podstawowej w Nowem.

Inauguracja roku akademickiego UTW w Uniejowie, 12 października, Uniejów

W dniu 12 października 2022 r. na Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich w Uniejowie odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego UTW działającego przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Uniejowie.

Spotkanie Eksperckie w Krajowej Izbie Gospodarczej, 12 października 2022 r., Warszawa

12 października 2022 r. na zaproszenie Przewodniczącego Komitetu Gospodarki Miejskiej Krajowej Izby Gospodarczej – Zenona Kiczki - przedstawiciel NIST wziął udział w Spotkaniu Eksperckim odbywającym się w Krajowej Izbie Gospodarczej. W spotkaniu uczestniczyli włodarze miast, prezesi zarządów spółek komunalnych i przedstawiciele biznesu.

Konferencja nt. „Uzdrowiska Polskie = Dobro Narodowe” otwierająca Jubileusz 10-lecia Uzdrowiska Uniejów, 7 października, Uniejów

Na Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich w Uniejowie odbyła się konferencja pt. „Uzdrowiska Polskie = Dobro Narodowe” otwierająca Jubileusz 10-lecia Uzdrowiska Uniejów.

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2022/2023 na Uniwersytecie Trzeciego Wieku, Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli

3 października 2022 r. w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury Ratusz w Zduńskiej Woli odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2022/2023 na Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Ogólnopolska Konferencja Młodzieżowych Rad i Środowisk Młodzieżowych, 19 września 2022 r., Warszawa

19 września 2022 r. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyła się Ogólnopolska Konferencja Młodzieżowych Rad i Środowisk Młodzieżowych. Organizatorami wydarzenia byli Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Młodzieżowej Piotr Mazurek oraz Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem. W wydarzeniu uczestniczył przedstawiciel Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego.

Wojewódzkie Obchody Dnia Seniora 2022, 16 września 2022 r., Rogów

16 września 2022 r. w Rogowie, na terenie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego Leśny Zakład Doświadczalny odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Seniora 2022.

Podpisanie porozumienia z Wojewodą Pomorskim oraz Komendantem Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, 13 września 2022 r.

13 września 2022 r. w Gdańsku miało miejsce podpisanie porozumienia z Wojewodą Pomorskim oraz Komendantem Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. NIST reprezentowała Dyrektor dr Iwona Wieczorek.

Uroczyste obchody 83. rocznicy Bitwy nad Bzurą i Święta Wojsk Lądowych, 12 września, Łęczyca

12 września 2022 r. w Łęczycy odbyły się uroczyste obchody 83. rocznicy Bitwy nad Bzurą i Święta Wojsk Lądowych.

83. Rocznica Bitwy nad Bzurą, 12 września 2022 r., Koźle

12 września 2022 roku w miejscowości Koźle odbyły się uroczyste obchody 83. Rocznicy Bitwy nad Bzurą.

Konferencja samorządowa "Czas na regiON"

W dniach 19-20 października 2022 r. w Toruniu odbędzie się Konferencja samorządowa "Czas na regiON".

Konkurs Nagroda Gospodarcza Województwa Łódzkiego „Biznes na PLUS”

Trwa konkurs Nagroda Gospodarcza Województwa Łódzkiego „Biznes na PLUS”.

XXXI Forum Ekonomiczne w Karpaczu „Europa w obliczu nowych wyzwań” rozpoczęte !

Forum Ekonomiczne w Karpaczu jest największą w Europie Środkowo-Wschodniej platformą spotkań, na której nie tylko dyskutuje się o bezpieczeństwie, perspektywach rozwoju gospodarczego, współczesnych wyzwaniach i przezwyciężaniu kryzysów, ale także przedstawia konkretne rozwiązania i innowacyjne idee.

1-20   21-40   41-60   61-80   81-100   ...   621-637  
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
rss

Copyright © 2023 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego