NIST - powrót do strony głównej
Z lewej strony ozdobny napis Niepodległa po prawej stronie drukowanymi literami napis: Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości
Strona główna » Wydarzenia NIST

Wydarzenia NIST


Konkurs Nagroda Gospodarcza Województwa Łódzkiego „Biznes na PLUS”

Trwa konkurs Nagroda Gospodarcza Województwa Łódzkiego „Biznes na PLUS”.

XXXI Forum Ekonomiczne w Karpaczu „Europa w obliczu nowych wyzwań” rozpoczęte !

Forum Ekonomiczne w Karpaczu jest największą w Europie Środkowo-Wschodniej platformą spotkań, na której nie tylko dyskutuje się o bezpieczeństwie, perspektywach rozwoju gospodarczego, współczesnych wyzwaniach i przezwyciężaniu kryzysów, ale także przedstawia konkretne rozwiązania i innowacyjne idee.

Dożynki Gminno-Parafialne w Kopach, 4 września 2022 r.

4 września 2022 r. w Kopach odbyły się Dożynki Gminno-Parafialne. Uczestniczyła w nich dr Iwona Wieczorek - Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego.

Inscenizacja bitwy nad Wartą z 1939 r., 3 września 2022 r.

3 września 2022 roku odbyła się wojewódzka inscenizacja bitwy nad Wartą z 1939 r., którą wojsko polskie stoczyło na terenach między Beleniem a Strońskiem. Wydarzenie przyciągnęło tłumy widzów. Inscenizacja walk, w której uczestniczyło kilkadziesiąt grup rekonstrukcyjnych, była głównym punktem odbywającego się w powiecie zduńskowolskim pikniku militarno-historycznego.

Dożynki Parafialno-Gminne w Wilamowie, 3 września 2022 r.

3 września 2022 r., w Dożynkach Parafialno-Gminnych w Wilamowie wzięła udział dr Iwona Wieczorek - Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego.

Uczestnicy Akademii przystąpili do testu sprawdzającego wiedzę

2 września 2022 r. w siedzibie Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego, uczestnicy drugiej edycji projektu „Akademia Liderów Województwa Łódzkiego” przystąpili do testu, stanowiącego podsumowanie zdobytej wiedzy. Po egzaminie uczestnicy wraz z pracownikami z Instytutu Pamięci Narodowej (Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej) wybrali się na terenową lekcję historii.

Podpisanie porozumienia z 9 Łódzką Brygadą Obrony Terytorialnej, 2 września 2022 r.

2 września 2022 r. w siedzibie Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego miało miejsce podpisanie porozumienia z 9 Łódzką Brygadą Obrony Terytorialnej. NIST reprezentowała Dyrektor dr Iwona Wieczorek. Z ramienia 9ŁBOT porozumienie podpisał Dowódca Brygady płk. Paweł Wiktorowicz.

Święto Plonów w Dzierżąznej, 28 sierpnia 2022 r.

28 sierpnia 2022 r. w Gminnym Centrum Kultury Sportu Turystyki i Rekreacji w Dzierżąznej mieszkańcy gminy Zgierz dziękowali za tegoroczne plony podczas dożynek. Uroczystość rozpoczęła msza święta, po której na scenie zaprezentowały się m.in. kapele ludowe, zespół Trubadurzy oraz artyści: Jacek Malanowski i Mariusz Ostrowski, którzy wykonywali piosenki sławnego mieszkańca zgierskiej gminy - Krzysztofa Krawczyka.

„Porozmawiajmy w Łódzkiem” - piknik w Woli Zbrożkowej , 26.08.2022 r.

26 sierpnia 2022 r. zespół Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego uczestniczył w pikniku w Woli Zbrożkowej, który zorganizowany został w ramach cyklu „Porozmawiajmy w Łódzkiem”

Dożynki Województwa Łódzkiego

W dniu 21 sierpnia 2022 r. w Parku Solidarności w Radomsku odbyły się Dożynki Województwa Łódzkiego, które połączone były z dożynkami diecezjalnymi i powiatowymi. Uroczystość rozpoczęła dziękczynna msza w kościele pod wezwaniem świętej Jadwigi Królowej.

Uroczyste wręczenie nagród Forum Dialogu i Współpracy Polska-Litwa oraz Forum Dialogu i Współpracy im. Jerzego Giedroycia na Zamku Królewskim w Warszawie, 16 sierpnia 2022 r., Warszawa

16 sierpnia 2022 roku na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczystość poświęcona 250. rocznicy I Rozbioru Rzeczypospolitej. Celem wydarzenia była refleksja na temat rozbiorów oraz pamięci kulturowej o wspólnej przeszłości, a także budowania i oceny wspólnej przyszłości na płaszczyźnie historycznej, gospodarczej i społecznej.

Piknik Województwa Łódzkiego - Boczki Chełmońskie, 15 sierpnia 2022 r.

15 sierpnia 2022 r. dr Iwona Wieczorek - Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego uczestniczyła w pikniku w Boczkach Chełmońskich (powiat łowicki), którego organizatorem był Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber.

Obchody Święta Wojska Polskiego w Białej, 15 sierpnia 2022 r.

15 sierpnia 2022 r. na Cmentarzu Polowym w Białej odbyły się uroczystości związane z obchodami Święta Wojska Polskiego, w których wzięła udział Dyrektor NIST- dr Iwona Wieczorek. Wydarzenie, którego organizatorem była Wójt Gminy Zgierz – Wioletta Głowacka jak co roku jest wyrazem hołdu dla żołnierzy poległych we wrześniu 1939 roku.

Wojewódzkie obchody Święta Wojska Polskiego w Łodzi

W dniu 15 sierpnia 2022 roku, przedstawiciel Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego w imieniu dr Iwony Wieczorek - Dyrektora Instytutu złożył kwiaty przed płytą Grobu Nieznanego Żołnierza podczas wojewódzkich obchodów Święta Wojska Polskiego w Łodzi.

Srebrny Medal za Zasługi dla Policji dla dr Iwony Wieczorek, 27 lipca 2022 r., Gdańsk

Podczas obchodów Święta Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku Pani dr Iwona Wieczorek otrzymała z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku – nadinsp. Andrzeja Łapińskiego Srebrny Medal za Zasługi dla Policji.

Wojewódzkie obchody Święta Policji w Łodzi, 20 lipca 2022 r.

20 lipca 2022 r. przedstawiciel Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego wziął udział w Wojewódzkich obchodach Święta Policji w Łodzi. Wydarzenie, które objęte zostało patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, zainaugurowała msza święta w parafii pw. Podwyższenia Świętego Krzyża w Łodzi. Uroczysty apel zgromadził kadrę kierowniczą łódzkiej policji z komendantem wojewódzkim policji w Łodzi - nadinspektorem Sławomirem Litwinem na czele.

Wojewódzkie obchody Święta Policji w Tczewie, 19 lipca 2022 r.

19 lipca 2022 r. na zaproszenie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku - nadinspektora Andrzeja Łapińskiego oraz Komendanta Powiatowego Policji w Tczewie - Inspektora Marcina Malinowskiego, Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego - dr Iwona Wieczorek uczestniczyła w Wojewódzkich obchodach Święta Policji w Tczewie.

Do 30 czerwca 2022 r. samorządy będą mogły zgłaszać działania na rzecz środowiska w konkursie Eco-Miasto 2022

Celem programu jest popularyzacja idei zrównoważonego rozwoju miast poprzez dedykowane temu tematowi webinary, geoportal, konferencję i konkurs, w którym samorządy prezentują swoje pro-środowiskowe projekty miejskie. Program realizowany jest przez Ambasadę Francji w Polsce oraz Centrum UNEP/GRID-Warszawa.

III Forum Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju – Łódzkie 2022, 23 czerwca 2022 r.

Reprezentanci Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego wzięli udział III Forum Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju – Łódzkie 2022. Forum to merytoryczne i skoncentrowane na faktach wydarzenie gospodarcze, organizowane przez Województwo Łódzkie. Podczas wydarzenia poruszone zostały zagadania sprawiedliwej transformacji. Dyskusje i wykłady koncentrowały się między innymi na budowaniu i promowaniu innowacyjnej gospodarki z zachowaniem zasad zrównoważonego rozwoju.

Konferencja "Wyzwania społeczne i środowiskowe w rozwoju miast i regionów", 23 czerwca 2022 r., Kraków

Konferencja odbędzie się w dniu 23 czerwca 2022, w Auli Wielkiej Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie przy ul. Sławkowskiej 17. Wydarzenie przebiegać będzie zarówno stacjonarnie jak i realizowany będzie przekaz online. Do udziału zapraszamy przedstawicieli samorządów, przedsiębiorców, organizacji samorządowych, aktywistów miejskich oraz świat nauki.

1-20   21-40   41-60   61-80   81-100   101-120   ...   621-639  
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
rss

Copyright © 2023 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego