NIST - powrót do strony głównej
Z lewej strony ozdobny napis Niepodległa po prawej stronie drukowanymi literami napis: Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości
Strona główna » Wydarzenia NIST

Wydarzenia NIST


11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości, Sokolniki 2023r.

11 listopada 2023 r. w 105. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości, Przedstawiciele Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego wzięli udział we mszy św. w intencji Ojczyzny w Kościele MBK w Sokolnikach Lesie.

Wojewódzkie obchody Narodowego Święta Niepodległości, 11 listopada 2023 r., Łódź

11 listopada 2023 roku Pani Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego - dr Iwony Wieczorek - złożyła kwiaty przed płytą Grobu Nieznanego Żołnierza podczas wojewódzkich obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Łodzi.

Jubileusz 125-lecia Gimnazjum i Liceum im. Stanisława Staszica w Zgierzu, 10 listopada 2023r.

10 listopada 2023 roku w murach liceum odbyła się uroczystość upamiętniająca 125 rocznicę powstania placówki i 105 rocznicę nadania jej Patrona – Stanisława Staszica. Współorganizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Absolwentów Gimnazjum i Liceum im. Stanisława Staszica. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych i miejskich, zaprzyjaźnionych szkół, instytucji, firm, emerytowani nauczyciele a przede wszystkim absolwenci szkoły. W wydarzeniu wzięła udział dr Iwona Wieczorek – Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego, absolwentka Liceum im. Stanisława Staszica w Zgierzu.

Dzień Zdrowego Seniora, 9 listopada 2023 r.

9 listopada 2023 r. blisko 100 seniorów z powiatu zgierskiego uczestniczyło w zorganizowanym przez Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego Dniu Zdrowego Seniora.

CAF eTool

Europejskie Centrum Zasobów CAF przy EIPA w Maastricht, na stronie internetowej Instytutu, udostępniło elektroniczne narzędzie „CAF eTool”. Ma ono wspierać użytkowników CAF w przeprowadzeniu procesu samooceny organizacji z wykorzystaniem tego właśnie modelu. Narzędzie jest dostępne nieodpłatnie, w angielskiej i polskiej wersji językowej. Szczegółowe informacje o narzędziu można znaleźć w Aktualnościach/CAF serwisu służby cywilnej.

Webinarium „CAF w Urzędzie Miasta Krakowa”, 31 października 2023 r.

31 października br. w godzinach 12:00 – 14:00 na platformie MS Teams odbędzie się webinarium „CAF w Urzędzie Miasta Krakowa”. W trakcie spotkania Maria Rusowicz Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Systemu Zarządzania Jakością oraz Agnieszka Górecka, kierownik Referat ds. Systemu Zarządzania Jakością w Wydziale Organizacji i Nadzoru podzielą się swoimi wieloletnimi doświadczenia ze skutecznego stosowania modelu CAF w usprawnianiu funkcjonowania organizacji orz jakości świadczonych przez urząd usług. Swój udział w spotkaniu i chęć podzielenia się swoimi spostrzeżeniami potwierdził również Tadeusz Zawistowski, ekspert CAF który wspierał pracowników UMK w przeprowadzeniu samooceny z wykorzystaniem modelu.

Wyjazd do Norwegii w ramach międzynarodowego programu edukacyjnego „Wspólne Ścieżki”.

W dniach 25-30 października 2023 roku Pani Dyrektor NIST Iwona Wieczorek wraz z pracownikiem NIST Grzegorzem Nawrot uczestniczyli w wyjeździe do Norwegii w ramach międzynarodowego programu edukacyjnego „Wspólne Ścieżki”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację Hagia Marina oraz ANS Perfect Connection.

Forum Inteligentnego Rozwoju, 19-20 października 2023 r., Uniejów

Forum Inteligentnego Rozwoju – Kongres projektów przyszłości – od 2016 roku tworzą osoby i organizacje wprowadzające lepsze rozwiązania w swojej dziedzinie. Ich praca wpływa na inteligentny rozwój, który opiera na wiedzy i innowacjach. Uczestnicy każdej edycji naszego kongresu technologicznego wykorzystują kreatywne myślenie i sztukę innowacji do podniesienia jakości życia, czyniąc świat lepszym miejscem.

Utrata ważności profili zaufanych o ważności automatycznie przedłużonej podczas pandemii

31 października 2023 e. wygasną profile zaufane o ważności automatycznie przedłużonej podczas pandemii. Do osób których profil zaufany zostanie unieważniony trafi SMS z informacją jak go przedłużyć - poinformowało Ministerstwo Cyfryzacji.

Rozstrzygnięto ósmą edycję Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych

Rozstrzygnięto ósmą edycję Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Kwota dofinansowania to blisko 26 mld zł. Wnioski o wsparcie inwestycji mogły składać wszystkie jednostki samorządu terytorialnego i ich związki. Za Kancelarią Premiera zamieszczamy pełną listę beneficjentów wraz z kwotami wsparcia i wskazaniem dofinansowanych inwestycji.

Koncert „Łódzkie razem – Integracja międzypokoleniowa” – 13 października 2023 r., Łask

13 października 2023 r. przedstawiciel Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego wziął udział w koncercie pn. „ Łódzkie razem – Integracja międzypokoleniowa”, które odbyło się w Klubie Garnizonowym w Łasku. Wydarzenie stanowiło okazję do przybliżenia działalności samorządu województwa oraz integracji mieszkańców powiatu łaskiego. Spotkanie uświetnił występ Mateusza Mijała.

Gala BRA Day Polska - 13 października 2023 r., Łódź

13 października 2023 r., w Teatrze Wielkim w Łodzi odbyła się uroczysta gala Gala BRA Day. 45 kobiet, które musiały zmierzyć się z chorobą nowotworową piersi, wystąpiło w roli modelek, prezentując kolekcje znanych projektantów. W wydarzeniu wzięła udział Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego - dr Iwona Wieczorek, która zabierając głos, zachęcała zebranych do aktywnej profilaktyki raka piersi.

Uroczystości pogrzebowe ofiar terroru komunistycznego ekshumowanych przez IPN - 13 października 2023 r., Łódź

13 października 2023 r., przedstawiciel Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego wziął udział w uroczystości pogrzebowej ofiar terroru komunistycznego ekshumowanych przez IPN - Ireneusza Kiwacza ps. Komar, Jana Kwaka, Stanisława Serwy ps. Płomień oraz Jana Żaka ps. Huragan, Bohun - , którzy przez lata spoczywali w bezimiennych grobach. Wydarzenie odbyło się w kaplicy Cmentarza Rzymskokatolickiego Doły w Łodzi. W wydarzeniu wzięli udział członkowie rodzin ofiar, przedstawiciele władz państwowych, wojewódzkich i miejskich oraz służb mundurowych.

Październik miesiącem profilaktyki raka piersi

Październik to miesiąc profilaktyki raka piersi. W tym szczególnym okresie Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego po raz kolejny włącza się w działania na rzecz profilaktyki i diagnostyki onkologicznej. Podejmie także tematy służące utrwalaniu prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. 9 października 2023 r. na zaproszenie dr Iwony Wieczorek – Dyrektor NIST w seminarium wzięli udział lekarze reprezentujący Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi: dr n. med. Sebastian Niedźwiecki – chirurg onkolog oraz dr n.med. Beata Romanowska-Pietrasiak – specjalista genetyki klinicznej i medycyny rodzinnej, którzy omówili m.in. zagadnienia z zakresu szeroko rozumianej profilaktyki onkologicznej.

Aktualności CAF

Przedstawiamy informację o czterech wydarzeniach poświęconych Wspólnej Metodzie Oceny (ang. Common Assessment Framework – CAF), planowanych IV kwartale t2023 r..

Moratex

Jubileusz 70-lecia Instytutu Technologii Bezpieczeństwa „Moratex”, 29 wrzesnia 2023 r., Łódź

Gala Symbol, 16-17 listopada 2023 r., Katowice

Symbol to ogólnopolski program medialny, w którym wyróżniamy firmy, samorządy, uczelnie, instytuty PAN, spółki komunalne i inne liczące się podmioty, które w swojej branży funkcjonują najlepiej, znacząco przyczyniają się do rozwoju Polski, a ich funkcjonowanie staje się wzorem do naśladowania – Symbolem.

Szkolenia on-line BGK dla ostatecznych odbiorców wsparcia

Bank Gospodarstwa Krajowego zaprasza na bezpłatne wydarzenia, podczas których eksperci BGK omawiają wybrane programy, prezentują źródła finansowania poszczególnych projektów oraz odpowiadają na pytania uczestników.

Ostatni zjazd w ramach III edycji Akademii Liderów Województwa Łódzkiego, 23 września 2023 r.

Za nami ostatni zjazd w ramach III edycji Akademii Liderów Województwa Łódzkiego. Spotkanie rozpoczął wykład ppor. Huberta Sulwińskiego z 9 Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej poświęcony przywództwu na przykładzie organizacji wojskowej. Uczestniczy przystąpili do testu podsumowującego wiedzę, po którym udali się na spacer śladami wielkich Łodzian.

AGRO SHOW 2023, 22-24 września 2023 r., Bednary

Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AGRO SHOW to największa plenerowa wystawa rolnicza w Europie, miejsce prezentacji najnowszych i najnowocześniejszych maszyn i urządzeń rolniczych. Organizatorem wystawy jest Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

1-20   21-40   41-60   61-80   81-100   101-120   ...   761-762  
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
rss

Copyright © 2024 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego